KPP Środa Wlkp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Edukacja Ekologiczna
Ochrona Praw Człowieka w Policji
Informator - Przciwdziałanie przemocy wobec starszych i niepełnosprawnych

Najczęściej czytane

 1. Policjanci podsumowali 2018 rok

  Wiceszef garnizonu wielkopolskiego, kierownictwo średzkich służb mundurowych i prokuratury, samorządowcy oraz policjanci i pracownicy cywilni średzkiej komendy, wzięli udział w odprawie rocznej. To ważne wydarzenie podsumowujące pracę miejscowych stróżów prawa odbyło się 16 stycznia br. i było okazją nie tylko do podsumowania, ale również do wskazania najważniejszych kierunków działań Policji na przyszłość. Wydarzenie zakończono przekazaniem pięciu nowych radiowozów.

 2. Sprawca rozboju w rękach Policji

  Policjanci ze Środy Wlkp. zatrzymali sprawcę rozboju do którego doszło 9 stycznia 2019 roku w jednym ze sklepów w Środzie Wlkp. przy ulicy 20-go Paziernika. 34-latek przy użyciu przedmiotu przypominającego pistolet wystraszył ekspedientkę i zażądał wydania pieniędzy z kasy. Jego łupem padło ponad 2000 złotych. Mężczyzna w wyniku działań policjantów piony kryminalnego został bardzo szybko ustalony i trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

 3. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo był pijany. 47-latni mężczyzna odpowie za przestępstwo

  47 letni mieszkaniec gm. Krzykosy będzie odpowiadał za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz ucieczkę. To przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 4. Rekrutacja do służby w Policji

  Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu ogłasza rozpoczęcie rekrutacji dla kandydatów do służby w Policji na terenie województwa wielkopolskiego w roku 2019.

 5. Spotkanie wigilijne średzkich policjantów

  Policjanci i pracownicy średzkiej komendy 18 grudnia br. podzielili się opłatkiem. Spotkanie wigilijne na stałe wpisało się do kalendarza średzkich stróżów prawa. Było wiele życzeń zdrowia, spokoju i pomyślności nie tylko w same święta, ale i na cały nadchodzący rok. Do wspólnej kolędy zaprosił kapelan tutejszej jednostki – ksiądz Lech Otta.

 6. Święto Policji 2018'

  Obchody Święta Policji w Środzie Wlkp. odbyły się 25 lipca br. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster i przełożony średzkich funkcjonariuszy insp. Paweł Wawrzyniak wręczyli odznaczenia i awanse na wyższe stopnie policjantom średzkiej jednostki. Uhonorowano również policjantów wyróżnionych nagrodami Komendanta Głównego Policji oraz szefa wielkopolskich mundurowych.

 7. BEZPIECZNE FERIE 2019

  Od poniedziałku – 14 stycznia 2019 roku uczniowie szkół województwa wielkopolskiego rozpoczną ferie zimowe. Dwutygodniowa przerwa w nauce potrwa do 27 stycznia. Warto przypomnieć reguły zimowego wypoczynku aby był to czas spędzony bezpiecznie.

 8. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie!

 9. Oszczędź choinkę - nie okradaj lasu

  Wzorem lat ubiegłych w okresie przedświątecznym dzielnicowi kontrolują obszary leśne i przywodne na terenie powiatu średzkiego pod kątem nielegalnej wycinki choinek i połowu ryb. Patrole są realizowane wspólnie z funkcjonariuszami straży rybackiej i leśnej. Za bezprawne wycięcie bożonarodzeniowego drzewka kodeks wykroczeń przewiduje grzywnę do 5 tysięcy złotych natomiast znacznie surowsze kary przewidziane są w kodeksie karnym.

 10. Na świętowanie też jest czas

23.01.2019