KPP Środa Wlkp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Strona na Facebooku
Aplikacja Moja Komenda
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Edukacja Ekologiczna
Ochrona Praw Człowieka w Policji
Informator - Przciwdziałanie przemocy wobec starszych i niepełnosprawnych

Najczęściej czytane

 1. Nożownik zatrzymany

  Policjanci ze Środy zatrzymali mężczyznę, który zaatakował w Zaniemyślu trzy osoby. Dwie w nich ranił nożem. Mundurowi znaleźli przy 36-latku nóż, gaz pieprzowy i narkotyki. Mieszkaniec Poznania został tymczasowo aresztowany. W karze łącznej grozi mu do 20 lat więzienia.

 2. Pomóż ująć złodzieja

  Osiedlowy monitoring w Środzie Wlkp. zarejestrował złodzieja, który ukradł tablice rejestracyjne od zaparkowanego auta. Do tego typu kradzieży dochodzi wtedy, gdy złodzieje chcą posłużyć się skradzionymi tablicami, by popełnić inne przestępstwo. Rozpoznajesz mężczyznę na filmie? Skontaktuj się z nami. Uszanujemy, gdy zechcesz pozostać anonimowy. Telefon do nas całą dobę 47 77 33 211 (lub 61 28 67 211).

 3. Włamywacze zatrzymani

  Do 10 lat więzienia grozi dwóm włamywaczom, których zatrzymali policjanci ze Środy. Złodzieje kradli głównie elektronarzędzia. Śledczy odzyskali zdecydowaną większość skradzionego sprzętu.

 4. Staranował więzienie - VIDEO

  19 kwietnia br. policjanci ze Środy zatrzymali dwóch mężczyzn. Powodem był alkohol i staranowanie kilku pojazdów oraz dwóch budynków w centrum miasta . Funkcjonariusze 30-letniemu sprawcy zdarzenia postawili zarzuty za kierowanie pojazdem bez uprawnień, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i kierowanie w stanie nietrzeźwości. O wysokości kary zadecyduje sąd.

 5. Skradli rowery - Rozpoznajesz złodziejską parę? Zadzwoń 997!

  Osiedlowy monitoring zarejestrował kobietę i mężczyznę, którzy około północy z 16 na 17 maja br. z bloku na osiedlu Wyszyńskiego ukradli dwa rowery. Jeśli rozpoznajesz sprawców zadzwoń do dzielnicowego tego osiedla – mł. asp. Mateusza Perkielewicza. Pomóż zatrzymać złodziei.

 6. Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

  W ostatnich dniach podczas różnych kontroli policjanci ze Środy zatrzymali łącznie pięciu mężczyzn. Powodem były znalezione przy nich różnego typu środki odurzające. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę i ekstazy. Za posiadanie zabronionych substancji grozi do 3 lat więzienia.

 7. Fotopułapka zaskoczyła złodzieja

  32-letni mężczyzna 16 kwietnia br. trafił do policyjnego aresztu. Kryminalni ze Środy analizując materiał ze znajdującej się nieopodal miejsca zdarzenia fotopułapki od razu rozpoznali sprawcę. Był nim dobrze im znany mieszkaniec Zaniemyśla.

 8. Pirat drogowy odpowie przed sądem

  Przy jednej ze szkół w Środzie Wlkp. kierowca bmw utracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg. Cudem nie ucierpieli przechodnie. Wszystko wydarzyło się 4 grudnia. Policjanci szybko ustalili, kto siedział za kierownicą feralnego auta. 20-latek usłyszał zarzuty. Grozi mu utrata prawa jazdy do 3 lat i do 5 tysięcy grzywny.

 9. Niecodzienny ładunek

  25 kwietnia br. policjanci zostali zawiadomieni o znalezieniu w naczepie pięciu mężczyzn. Samochód ciężarowy przewoził z Grecji ziemniaki, wśród których ukryli się uciekinierzy. Mundurowi ustalili, że są oni obywatelami Afganistanu i Pakistanu, którzy nielegalnie dostali się na teren Polski. Wszyscy zostali zatrzymani i przekazani Straży Granicznej.

 10. Do sklepu na podwójnym gazie

  57-letni mężczyzna został zatrzymany 14 maja, po tym jak pijany przyjechał do sklepu po zakupy i kolejną porcję alkoholu. Kierowca miał w organizmie blisko 3 promile. Stracił prawo jazdy na co najmniej 3 lata.

31.05.2020