KPP Środa Wlkp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Edukacja Ekologiczna
Ochrona Praw Człowieka w Policji
Informator - Przciwdziałanie przemocy wobec starszych i niepełnosprawnych

Najczęściej czytane

 1. Rower odzyskany – sprawca zatrzymany

  64-letni mieszkaniec gminy Zaniemyśl został zatrzymany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. Powodem była kradzież roweru, której dokonał w Zaniemyślu. Mężczyzna wpadł na pomysł kradzieży jakiegoś środek transportu, bo jak oświadczył funkcjonariuszom chodziło mu o to, by dostać się do miejsca zamieszkania. Warta 400 złotych damka wróciła do prawowitej właścicielki.

 2. Zakończenie wakacji – rozpoczęcie roku szkolnego

  W związku z kończącymi się wakacjami i zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego średzcy policjanci wzorem lat ubiegłych rozpoczynają wzmożone działania prewencyjno - profilaktyczne jak i w ruchu drogowym. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w tych ostatnich dniach wakacyjnej laby, aby w pełni wypoczęci i zdrowi 3 września mogli przystąpić do intensywnej nauki.

 3. Święto Policji 2018'

  Obchody Święta Policji w Środzie Wlkp. odbyły się 25 lipca br. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster i przełożony średzkich funkcjonariuszy insp. Paweł Wawrzyniak wręczyli odznaczenia i awanse na wyższe stopnie policjantom średzkiej jednostki. Uhonorowano również policjantów wyróżnionych nagrodami Komendanta Głównego Policji oraz szefa wielkopolskich mundurowych.

 4. Czas na emeryturę – oficer dyżurny asp. sztab. Robert Szymczak

  7 sierpnia br. - ostatni dzień w pracy asp. sztab. Robert Szymczak – Oficer Dyżurny średzkiej komendy, przeznaczył na pożegnanie się ze swoimi przełożonymi oraz koleżankami i kolegami po fachu. Współpracownicy wręczyli emerytowi pamiątkową szablę, która ma przypominać wieloletnią pracę w formacji.

 5. Nocleg w policyjnym kojcu

 6. Pozytywny autobus

  7 września br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Środzie Wlkp. wspólnie z funkcjonariuszką zajmującą się profilaktyką społeczną prowadzili wzmożone kontrole autobusów przewożących dzieci. Wszystko działo się w ramach inicjatywy profilaktycznej „Pozytywny Autobus”

 7. Mundurowe święto 2017'

  Obchody Święta Policji w Środzie Wlkp. odbyły się 2 sierpnia br. Szef wielkopolskich policjantów insp. Piotr Mąka i komendant powiatowy insp. Paweł Wawrzyniak wręczyli odznaczenia i awanse na wyższe stopnie policjantom średzkiej jednostki.

 8. KGP - Sprzedający "dopalacze" jak handlarze narkotyków

  Osoby sprzedające "dopalacze" traktowane są tak samo jak osoby sprzedające narkotyki - od wtorku obowiązują przepisy, które mają ograniczyć wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu środków zastępczych i nowych substancji psychoaktywnych.

 9. Latem więcej patroli na ulicach Środy

  Od początku wakacji, aż do końca września dzięki wspólnej inicjatywie średzkich władz miasta i policjantów, od lat prowadzone są na terenie Środy Wielkopolskiej dodatkowe patrole mundurowe. Co roku pełni w nich służbę setka funkcjonariuszy. Ponadnormatywne służby są ukierunkowane przede wszystkim na kontrolowanie miejsc najbardziej zagrożonych chuligańskimi wybrykami, spożywaniem alkoholu czy hałasowaniem na placach zabaw.

 10. Dzielnicowi wspólnie ze strażnikami

  Wspólne patrole strażników miejskich i policjantów ruszyły tydzień temu. Z ramienia komendy biorą w nich udział głównie dzielnicowi miasta. Skrupulatnie kontrolowane są parki. To tam można liczyć na szczególnie dotkliwe represje w sytuacji ujawnienia wykroczenia porządkowego.

23.09.2018