KPP Środa Wlkp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Strona na Facebooku
Aplikacja Moja Komenda
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Edukacja Ekologiczna
Ochrona Praw Człowieka w Policji
Informator - Przciwdziałanie przemocy wobec starszych i niepełnosprawnych

Najczęściej czytane

 1. Odpowie za nielegalne fajki

  Kryminalni ze Środy ukrócili handel wyrobami tytoniowymi bez akcyzy. Zatrzymanie było wynikiem weryfikacji zgłoszeń obywateli przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. 33-letni sprawca stracił nielegalne papierowy i usłyszał zarzuty. Grozi mu wysoka grzywna.

 2. Pamiętamy...

  Dziś pod „tablicą katyńską” kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. zapaliło znicze jako symbol dla pomordowanych policjantów i inteligencji Ziemi Średzkiej. Pamiętamy o Was Koledzy...

 3. Po nitce do … gresu

  Dwóch mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu dzień po dokonanym przestępstwie. Obaj mieszkańcy Środy Wlkp. skradli z budowy 25 kartonów płytek gresowych. Policjanci odzyskali cały skradziony materiał wykończeniowy. Sprawcom grozi do 5 lat więzienia.

 4. Jubileusz ze Świętem Policji

  6 września 2019 r. na Starym Rynku w Środzie Wlkp. zostały zorganizowane uroczystości związane ze Świętem Policji. Tegoroczne obchody miały wymiar szczególny i wyjątkowy, gdyż łączą się z jubileuszem 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Piątkowy apel uświetnił udziałem I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster . Wyjątkową oprawę całości nadała policyjna orkiestra oraz kompania honorowa .

 5. Wandale zatrzymani - VIDEO

  23 i 31-latek zostali zatrzymani przez dzielnicowych z Zaniemyśla. Mężczyźni 21 września w nocy doszczętnie zniszczyli miejskie toalety. Usłyszeli zarzuty. Grozi im od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. O wysokości kary zadecyduje sąd.

 6. Okradli seniorkę – Uważaj na oszustów, nie ufaj, bądź ostrożny!

  19 września w Środzie Wlkp. dwóch mężczyzn podających się za pracowników wodociągów okradli seniorkę. Oszuści podając się za pracowników wodociągów weszli do mieszkania pod pretekstem awarii wody. Apelujemy o nie wpuszczanie żadnych obcych osób do domu. Wśród przestępstw na szkodę seniorów w czołówce są oszustwa „na legendę” - pracownika opieki, policjanta, fachowca, wnuczka…. Wyobraźnia przestępców i brak sumienia nie znają granic.

 7. Okazja czyni złodziejkę

  Policjanci ze Środy zatrzymali 48-latkę. Powodem była kradzież pieniędzy i dokumentów, której kobieta dopuściła się w jednym ze sklepów w centrum miasta.

 8. Podziękowanie dla emerytów ze średzkim akcentem

  Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka uroczyście podziękował policjantom i pracownikom Policji odchodzącym na emeryturę. Spotkanie było nie tylko okazją do wyrażenia wdzięczności za ich dotychczasowe zaangażowanie i poświęcenie, ale także do podsumowania i wspominania lat spędzonych w służbie. Na spotkaniu nie zabrakło również Bożeny Fengier – wieloletniego pracownika naszej komendy.

 9. Młodzieżowe spotkanie pod hasłem „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”

  Funkcjonariusze KPP w Środzie Wlkp. spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Murzynowie Leśnym w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” w celu uświadomienia zagrożeń związanych z zażywaniem środków odurzających.

 10. Skradli rowery - Rozpoznajesz złodziejską parę? Zadzwoń 997!

  Osiedlowy monitoring zarejestrował kobietę i mężczyznę, którzy około północy z 16 na 17 maja br. z bloku na osiedlu Wyszyńskiego ukradli dwa rowery. Jeśli rozpoznajesz sprawców zadzwoń do dzielnicowego tego osiedla – mł. asp. Mateusza Perkielewicza. Pomóż zatrzymać złodziei.

19.11.2019