Kronika policyjna - zdarzenia drogowe - Aktualności - KPP Środa Wlkp

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kronika policyjna - zdarzenia drogowe

Data publikacji 13.01.2012

tico

Mimo braku śniegu i mrozu na drogach panują trudne warunki. Deszcz i silny wiatr, oraz szybko zapadający zmierzch nie pozostają bez wpływu na bezpieczeństwo na drogach. Dlatego wsiadając „za kółko” powinniśmy zachować rozsądek oraz pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu drogowego. Efekt ostatnich dni to kilka poważnych zdarzeń drogowych, w których ucierpieli ludzie.

 

 

 

W środę 11 stycznia około godz. 13.30 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 11 z ulicą Brodowską w Środzie doszło do wypadku drogowego, w którym pomocy potrzebowała jedna z osób zakleszczonych w pojeździe. Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, kierująca samochodem m-ki daewoo tico wyjechała z drogi podporządkowanej na „trasę katowicką” wprost pod nadjeżdżającego nissana. Osoby podróżujące nissanem nie odniosły obrażeń, jednak kierująca daewoo i jej 16-letnią córką trafiły do szpitala z obrażeniami ciała.

 

tico 
daewoo tico po zderzeniu z nissanem

 

 

W nocy z 11 na 12 stycznia na 192 km autostrady doszło do zdarzenia drogowego. Zagrożenie w ruchu drogowym spowodował mężczyzna, który włączał się do ruchu busem m-ki mercedes z pasa awaryjnego autostrady. Dodatkowo holował samochód m-ki audi quattro. Holowane pojazdy zderzyły się przy wjeździe na prawy pas ruchu z dwoma samochodami skodą superb i audi A4. W zderzeniu ucierpiał kierowca holowanego pojazdu, który z obrażeniami ciała został przewieziony do średzkiego szpitala. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że kierowca audi quatttro miał awarię samochodu na A2, i brat – kierowca busa przyjechał mu pomóc. Niestety mężczyźni, mieszkańcy Wąbrzeźna , podejmując próbę holowania pojazdu popełnili wykroczenie. Przypomnijmy, że przepisy ruchu drogowego zabraniają holowania pojazdów na autostradach.

20 minut później w Pętkowie doszło do kolizji drogowej. Podczas wymijania zderzyły się dwa pojazdy peugeot 206 i opel vectra. Za nieprawidłowo wykonane manewry zostali ukarani obydwoje kierujący.

Tego samego wieczoru strażacy i policjanci byli wzywani do zdarzenia, do którego doszło na drodze Klęka - Radliniec. W wyniku silnego wiatru drzewo przewróciło się bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód vw sharan. Kierujący pojazdem miał dużo szczęścia. Mężczyźnie nic się nie stało. Powalone drzewo zablokowało całą szerokość drogi. Ekipa strażaków udrożniła przejazd.

Godzinę później o 21.30 policjanci zostali powiadomieni o potrąceniu rowerzysty w miejscowości Chwalęcin. Do zdarzenia doszło podczas wyprzedzania rowerzysty przez kierowcę samochodu vw LT4. 52-letni rowerzysta, mieszkaniec jarocińskiej gminy Jaraczewo odniósł poważne obrażenia ciała i został przetransportowany do szpitala w Jarocinie. Sprawę wypadku prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wlkp. pod nadzorem średzkiej prokuratury.

Pół godziny przed północą dyżurny średzkiej jednostki przyjął zgłoszenie o tym, że jedna osoba znajduje się zakleszczona w pojeździe w miejscowości Dębicz. Policjanci skierowani na miejsce zdarzenia ustalili, że samochodem m-ki fiat seicento podróżowało dwóch mieszkańców Czerniejewa (powiat gnieźnieński). Obydwoje znajdowali się pod wpływem alkoholu. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ujawnili, który z mężczyzn był kierowcą, a który jedynie pasażerem. Kierowca nie posiadający żadnych uprawnień do kierowania pojazdami miał w wydychanym powietrzu 1,22 promila, pasażer 1,36 promila alkoholu. Mężczyźni za popełnione czyny odpowiedzą przed Sądem.

Dodatkowo policjanci w ostatnich dwóch dniach zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących pojazdami. W Środę około 20:15 w Murzynowie Kościelnym funkcjonariusze ujawnili nietrzeźwego 27-latka, który kierował nissanem micra mając w organizmie 1,26 promila. Zaledwie 30 minut później kolejny mężczyzna również został zatrzymany przez mundurowych za jazdę „na podwójnym gazie”. 37-letni kierowca bmw miał 1,5 promila w wydychanym powietrzu.

Dzień później - 12 stycznia o godzinie 17:20 w miejscowości Szlachcin funkcjonariusz ruchu drogowego zatrzymał kierującą polonezem, która znajdowała się pod wpływem alkoholu. Kobieta miała w wydychanym powietrzy 2,72 promila alkoholu. Natychmiast też pożegnała się z prawem jazdy. O wysokości kar dla nietrzeźwych kierowców zadecyduje Sąd.

23.09.2020