Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Turniej powiatowy rozstrzygnięty – rowery w rękach najlepszych uczniów

Data publikacji 16.05.2017

15 maja br. na dziedzińcu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Hipolita Cegielskiego w Środzie Wlkp. zastępca komendanta średzkiej Policji nadkom. Przemysław Dymarski uhonorował najlepszych zawodników corocznego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. O miano najlepszych walczyli najlepsi uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z gmin powiatu średzkiego.

Cały turniej ma na celu promocję bezpieczeństwa drogowego i po raz kolejny zorganizowała go Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wielkopolskiej wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Środzie Wielkopolskiej.

Najlepsi uczniowie ze średzkich gmin spotkali się w ciepłych promieniach słońca 15 maja tego roku. Wszystko po to, by rywalizować w finale powiatowym XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym o miano najlepszej drużyny powiatu i wejście na poziom województwa.

Przybyłe drużyny powitał i turniej oficjalnie otworzył szef średzkiej drogówki podkom. Marcin Puzicki, który następnie wraz z Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji st. asp. Przemysławem Michalskim czuwał nad

prawidłowością przeprowadzenia sprawdzianu wiedzy.

Test teoretyczny to jednak nie była jedyna konkurencja jaką przygotowali dla uczniów policjanci. Należało wykazać się także bardzo dobrą umiejętnością jazdy rowerem. Do pokonania był specjalny tor. Głównym sędzią w części praktycznej był sierż. sztab. Michał Pacyk. Wielu dorosłych widząc przeszkody wątpiło w możliwość ich pokonania, jednak młodzi zawodnicy zaskakiwali widownię. Nie brakowało chłopców i dziewcząt, którzy pod bacznym okiem sędziego zwinnie pokonywali tor. Było widać zaangażowanie i przygotowanie uczniów w to, by wypaść jak najlepiej - tym bardziej, że organizatorzy zadbali o ciekawe upominki.

Fundatorem tegorocznych nagród był Starosta Średzki, Burmistrz Miasta Środa, Wójt Gminy Krzykosy, , Wójt Gminy Dominowo, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu oraz Zarząd firmy Lena Lighting S.A. Finał powiatowy zobowiązywał do wysokiej wiedzy,a także umiejętności. I tak też było! W zamian za to, atrakcyjnych nagród nie zabrało. Kaski rowerowe, kalimaty, torby, plecaki, śpiwory i sprzęt sportowy trafiły w ręce nastoletnich zawodników.

 

Uczestnikom tegorocznej edycji turnieju gratulacje złożyli: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Środzie Wlkp. podkom. Przemysław Dymarski, Zastępca Burmistrza Miasta Środa Wlkp. Ernest Iwańczuk, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Piotr Gruszczyński, w imieniu starosty Kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego powiatu Stanisław Litke, w imieniu Wójta Gminy Krzykosy - Katarzyna Kasperska Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

Rywalizację drużynową wśród podstawówek zwyciężyli uczniowie ze szkoły w Krzykosach. Zaraz za nimi na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Chociczy, a ostatni na podium stanęli uczniowie z Dominowa. Wśród gimnazjalistów najlepsi okazali się ubiegłoroczni srebrni medaliści z Gimnazjum w Gieczu. Drugie miejsce przypadło reprezentantom Zespołu Szkół w Pięczkowie. Na trzecim miejscu – podobnie jak w ubiegłym roku - uplasowali się gimnazjaliści z Nowego Miasta nad Wartą.

 

Darczyńcą nagród głównych był Zarząd firmy Lena Lighting S.A. Najlepszy uczeń podstawówki i najlepszy uczeń gimnazjum odebrali z rąk szefa średzkiej komendy Policji nadkom. Przemysława Dymarskiego dobrej klasy rowery. W kategorii indywidualnej pierwsze miejsce zajął i oczywiście wygrał rower - uczeń Szkoły Podstawowej w Krzykosach – Jakub Kruszczak. Natomiast kolejny rower trafił do Natalii Nawrockiej, uczennicy z Gimnazjum w Nowym Mieście nad Wartą.

 

 

 

 

W kategorii indywidualnej w gronie najlepszych znaleźli się:

Wśród szkół podstawowych

I miejsce Jakub Kruszczak ze szkoły w Krzykosach

II miejsce Aleksandra Starosta ze szkoły w Chociczy

III miejsce Oskar Drzażdżyński ze szkoły w Krzykosach

wśród szkół gimnazjalnych:

I miejsce – Natalia Nawrocka z gimnazjum w Nowym Mieście nad Wartą

II miejsce – Radosław Rybka z gimnazjum w Pięczkowie

III miejsce – Paweł Górka z gimnazjum w Gieczu.

 

Podziękowania

Bardzo serdeczne podziękowania za pracę i wsparcie w organizacji przedsięwzięcia policjanci składają: Annie Ziętek ze starostwa powiatowego, filantropowi wpierającemu zawody - zarządowi firmy Lena Lighting S.A. w tym w szczególności prezesowi Tomaszowi Filipińskiemu, Dyrektorowi Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. H. Cegielskiego w Środzie – Markowi Kostka, nauczycielkom tej szkoły: Renacie Mikołajczak, Emilii Bodylskiej, kadetom klas policyjnych tej szkoły, ich wychowawcom, Katarzynie Kasperskiej - Pełnomocnikowi Wójta do spraw realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Stanisławowi Dobrowolskiemu z gminy Krzykosy, Karolinie Maciejewskiej z Urzędu Gminy w Dominowie, Dyrektorowi Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu Piotrowi Gruszczyńskiemu oraz pracownikom tej instytucji Beacie Brambor a także wszystkim opiekunom uczniowskich drużyn. Szczególnie serdeczne podziękowania organizatorzy kierują pod adresem Edwarda Jeczenia – nauczyciela Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. za dużą pomoc, wsparcie techniczne, a także za zaangażowanie osobiste i za swój wolny poświęcony czas na realizację przedsięwzięcia.

Klasyfikacja szkół podstawowych:

I miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej w Krzykosach pod opieką Pani Agnieszki Witczak w składzie:

Jakub Kruszczak, Agata Jankowiak, Paulina Kubiak, Oskar Drzażdżyński;

II miejsce - drużyna Szkoły Podstawowej w Chociczy (gm. Nowe Miasto n/Wartą) pod opieką Pani Joanny Borkowskiej w składzie:

Aleksandra Starosta, Zuzanna Kasperska, Adam Baczyński, Miłosz Półcieniczak;

III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Dominowie pod opieką Pani Anny Pacholczak w składzie:

Fabian Podgórski, Witold Nowakowski, Weronika Przewoźniczak, Monika Pazdrowska;

IV miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Środzie Wlkp. pod opieką Pani Izabeli Kuderczak w składzie:

Weronika Kopczyńska, Agata Bartkowiak, Krzemiński Szymon, Piotr Kubiak.

Klasyfikacja szkół gimnazjalnych:

I miejsce – drużyna Gimnazjum w Gieczu (gm. Dominowo)pod opieką Pana Andrzeja Szewczyka w składzie:

Paweł Górka, Kacper Morawicz, Tomasz Dolniak;

II miejsce – drużyna Zespół Szkół w Pięczkowie (gm. Krzykosy ) pod opieką Pani Małgorzaty Antkowiak w składzie:

Julia Wojtyś, Radosław Rybka, Martyna Mizerka;

III miejsce – drużyna Zespołu Szkół w Nowym Mieście nad Wartą pod opieką Pani Izabeli Kuderczak w składzie:

Natalia Nawrocka, Kinga Sobkowiak, Klaudia Dzierla;

IV miejsce – Gimnazjum nr 1 w Środzie Wlkp. pod opieką Pani Renaty Smoczyk, w składzie:

Wiktoria Weiss, Łucja Deska, Agata Sobucka.

 

Gratulujemy wszystkim zawodnikom dużej wiedzy i umiejętności prezentowanej w turnieju!:)

 

18.12.2018