Przygotowania do bezpiecznego Sylwestra w pełni - Aktualności - KPP Środa Wlkp

Aktualności

Przygotowania do bezpiecznego Sylwestra w pełni

Data publikacji 27.12.2017

Średzcy mundurowi są już gotowi do zabezpieczenia sylwestrowej nocy i Nowego Roku. Wzorem lat ubiegłych na ulicach miast i wsi powiatu średzkiego policjantów nie zabraknie. Będą oni dbali o zapewnienie ładu i porządku, będą kontrolować stan trzeźwości kierowców i prowadzić działania ukierunkowane na ograniczenie zdarzeń kryminalnych.

Policjanci święta spędzili jak zwykle – na posterunku. Podobnie będzie wyglądał Sylwester i Nowy Rok średzkich służb mundurowych. Do służby w tym okresie zaplanowani zostali policjanci ze wszystkich wydziałów, stąd też jak podkreśla kierownictwo średzkiej komendy - funkcjonariuszy do zapewnienia ładu i porządku w powiecie nie powinno zabraknąć.  Mundurowi i kryminalni będą kontrolować nie tylko Środę, ale również miejscowości wszystkich pięciu gmin - pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa publicznego. Będą również prowadzone intensywne kontrole kierowców, po to by szybko wyeliminować tych którzy wsiedli za kółko pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Policjanci apelują też o rozwagę podczas używania fajerwerków. Przestrzegają przed sprzedażą sztucznych ogni osobom niepełnoletnim. Nie pozwólmy by fajerwerkami bawiły się dzieci. Czytajmy ulotki na tego typu wyrobach i stosujmy wszelkie zasady bezpieczeństwa. Zadbajmy też o naszych mniejszych przyjaciół. Huk wystrzałów bardzo stresuje psy. Jako właściciele pomóżmy im przetrwać ten ciężki dla nich okres.

Synoptycy zapowiadają, że noc sylwestrowa będzie ciepła jak na grudzień, jednak zwróćmy uwagę na osoby leżące na chodniku, czy śpiące na ławce. Wychłodzenie organizmu zaledwie o kilka stopni jest dla człowieka poważne w skutkach.

18.12.2018