Policyjna profilaktyka rozwija skrzydła - Aktualności - KPP Środa Wlkp

Aktualności

Policyjna profilaktyka rozwija skrzydła

Data publikacji 05.01.2018

W odpowiedzi na potrzeby edukacyjne w zakresie profilaktyki społecznej dwa lata temu wyodrębniono w strukturach średzkiej komendy stanowisko policyjne zajmujące się wyłącznie działalnością profilaktyczną. Prace w tym zakresie wykonuje sierż. Natalia Nowak z Wydziału Prewencji, z którą można przez cały rok kontaktować się w sprawie różnych inicjatyw, szkoleń dzieci i dorosłych, zajęć edukacyjnych czy pogadanek. Zwiększenie świadomości mieszkańców powoduje, że oszustom, złodziejom czy lichwiarzom trudniej będzie naciągnąć obywatela.

Policyjna profilaktyka to zapobieganie sytuacjom mającym związek z łamaniem prawa. Funkcjonariusze prewencji mocno akcentują tę gałąź współpracy ze społeczeństwem. Wiele możemy zrobić sami, by nasze życie było bezpieczniejsze – mówią profilaktycy. Potrzeba działalności właśnie w tym zakresie oraz oczekiwania mieszkańców w tym zakresie, były na tyle duże, że kierownictwo średzkiej komendy podjęło decyzję o wyodrębnieniu osobnego stanowiska zajmującego się służbą profilaktyczną.

Policyjny profilaktyk, którym jest sierż. Natalia Nowak z Wydziału Prewencji - działa w powiecie średzkim od dwóch lat, angażując się we wszelkie inicjatywy, które mogą dać efekt w postaci poprawy bezpieczeństwa na ziemi średzkiej. To z nią można się kontaktować w sprawach zajęć edukacyjnych, wszelkich spotkań z dziećmi i dorosłymi, pogadanek, wykładów dla seniorów oraz projektów dążących do poprawy bezpieczeństwa osób lub mienia.

Z policyjnym profilaktykiem można się kontaktować pod numerem telefonu 61 286 7238 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30.-15.30. Jak wskazuje policjantka nowy rok stawia nowe wyzwania. Przed służbą na terenie powiatu średzkiego przodują te związane z dążeniami do poprawy bezpieczeństwa drogowego. Oczywiście inne tematy jak m.in. oszustwa, czyny karalne, narkotyki i środki odurzające, bezpieczeństwo nad wodą, w czasie ferii, w internecie - będą realizowane równie intensywnie.

18.12.2018