Zderzenie na przejeździe kolejowym - Aktualności - KPP Środa Wlkp

Aktualności

Zderzenie na przejeździe kolejowym

Data publikacji 23.01.2018

W miejscowości Rogusko w gminie Nowe Miasto nad Wartą na przejeździe kolejowym pociąg relacji Łódź Kaliska – Poznań, zderzył się z samochodem osobowym m-ki daewoo tico. Nikomu z uczestników zdarzenia nic się nie stało. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin.

21 stycznia 2018 roku około godziny 15.40 oficer dyżurny średzkiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o tym, że w miejscowości Rogusko (gm. nowe Miasto nad Wartą) doszło do zderzenia pociągu relacji Łódź Kaliska - Poznań z samochodem osobowym.

Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy ustalili, że 32-letnia kobieta kierując samochodem osobowym m-ki daewoo tico wjeżdżając na przejazd kolejowy w wyniku hamowania utraciła panowanie nad pojazdem, wskutek czego zjechała kołem na torowisko i nie mogła dalej kontynuować jazdy. Kobieta widząc nadjeżdżający pociąg opuściła auto. Mimo hamowania składu nie udało się uniknąć zderzenia z unieruchomionym samochodem.

Funkcjonariusze rozpytali blisko 200 pasażerów – nikomu nic się nie stało. Pasażerowie przesiedli się do podstawionego zastępczego pociągu. Policjanci zakończyli czynności na miejscu około godziny 17.45.

17.11.2018