Policjanci edukowali o bezpieczeństwie danych osobowych - Aktualności - KPP Środa Wlkp

Aktualności

Policjanci edukowali o bezpieczeństwie danych osobowych

Data publikacji 04.02.2018

28 stycznia br. obchodziliśmy Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych. Ustanowiono go po to, by zwrócić uwagę jak ważna jest tematyka związana z ochroną, zabezpieczeniem i przetwarzaniem informacji osobowych. O tych zagadnieniach informowali policjanci na organizowanych spotkaniach edukacyjnych.

Dzień Ochrony Danych Osobowych w całej Europie obchodzony jest 28 stycznia. Z tej okazji organizowane są różnorodne wydarzenia umożliwiające edukowanie obywateli w zakresie ich praw, obowiązków oraz zagrożeń wynikających z niewłaściwego przetwarzania danych osobowych.

W przedmiotowym temacie policjanci edukowali w całej Polsce dorosłych, dzieci i młodzież, a średzcy mundurowi spotkali się z uczniami miejscowego Zespołu Szkół Rolniczych. Dla młodych słuchaczy funkcjonariusze przygotowali prelekcję pt. „Twoje dane - ważna sprawa”. Wykład miał na celu zwrócenie uwagi młodzieży na kwestie ochrony danych osobowych, w tym także zdjęć z własnym wizerunkiem.

Ważnym jest, by wciąż akcentować konieczność ochrony danych osobowych. Brak rozwagi w udostępnianiu informacji o nas, może być poważny w skutkach. Szczególnie jeśli ktoś podszyje się pod nas lub wykorzysta nasze dane do popełnienia przestępstwa. Pamiętajmy o tym w szczególności, gdy umieszczamy nasze dane w Internecie lub wyrzucamy do śmieci dokumenty zawierające nasze namiary.

17.11.2018