Zatrzymany za włamania - Aktualności - KPP Środa Wlkp

Aktualności

Zatrzymany za włamania

Data publikacji 06.02.2018

Kilka dni temu do policyjnego aresztu trafił 21-latek z powiatu poznańskiego. Kryminalni ze Środy zatrzymali mężczyznę za narkotyki i włamanie. Złodziej połaszczył się na wyposażenie stolarni, z której nocą skradł sprzęt techniczny wart blisko 10 tysięcy złotych.

Pod koniec minionego roku w małej wiosce pod Środą doszło do włamania. Złodziej dostał się do wnętrz stolarni i skradł wszelkie wartościowe przedmioty. Wśród nich znalazł się szeroki wachlarz profesjonalnych elektronarzędzi, m.in. szlifierek, frezarek, wkrętarek. Wartość strat sięgnęła blisko 10 tysięcy złotych.

Śledczy ze Środy pracujący nad wykryciem sprawy skupili się na zabezpieczonych na miejscu zdarzenia śladach. Do tego bardzo dokładnie sprawdzali wszelkie transakcje związane ze sprzedażą narzędzi. W rozwiązaniu sprawy pomagali im również funkcjonariusze operacyjni i dzielnicowi.

Praca policyjnego zespołu dała efekty 23 stycznia br. To właśnie wtedy detektywi przeszukali mieszkanie podejrzanego o przestępstwo mężczyzny. Tam znaleźli dowody na to, że właśnie 21-latek dokonał włamania. Ponadto podczas sprawdzania lokum sprawcy znaleziono narkotyki. Środki odurzające w postaci marihuany mogły posłużyć do uszykowania kilku porcji.

Mieszkaniec powiatu poznańskiego został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzuty za wszystkie przestępstwa jakich się dopuścił. O wysokości kary zadecyduje sąd.

 

18.12.2018