Usłyszała zarzuty za wyłudzenia - Aktualności - KPP Środa Wlkp

Aktualności

Usłyszała zarzuty za wyłudzenia

Data publikacji 06.02.2018

Kryminalni zajmujący się sprawami gospodarczymi postawili zarzuty 41- mieszkance Środy. Kobieta dokonywała wyłudzeń kredytów, nakłaniając do współdziałania osoby w trudnej sytuacji ekonomicznej.

Kilka dni temu miał miejsce finał gospodarczego procederu wyłudzeń kredytów na terenie powiatu średzkiego. Od kilku miesięcy uprawiała go mieszkanka Środy. 41-latka mając własną działalność gospodarczą szukała osób, które mogły by wziąć na siebie kredyt. Ona zaś jako pomysłodawczyni przestępstwa – dbała o wszystkie potrzebne formalności, m.in. potwierdzała fikcję, że osoby starające się o pożyczkę mają dochód i są zatrudnione u niej w firmie. Po przyznaniu kredytu i wypłacie pieniędzy, kobieta jako „mózg operacji” zabierała zdecydowaną większość gotówki. Nieduży procent kwoty oddawała podstawionej osobie.

Na swoich wspólników szukała osoby w trudnej sytuacji życiowej, wybierała ludzi, którzy często nie znali się na procedurach administracyjnych jednakże posiadając pełną zdolność do czynności prawnych, związanych np. z możliwością zawierania umów i zobowiązań finansowych.

Funkcjonariusze Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją postawili mieszance Środy zarzuty za oszustwa gospodarcze i wyłudzenie pożyczek na kwotę ponad 70 tysięcy złotych. Jednocześnie nie wykluczają, że sprawa może mieć charakter rozwojowy.

 

17.11.2018