Ostatni weekend ferii w ruchu drogowym - Aktualności - KPP Środa Wlkp

Aktualności

Ostatni weekend ferii w ruchu drogowym

Data publikacji 23.02.2018

Najbliższa niedziela to koniec ferii w Wielkopolsce a tym samym na terenie naszego powiatu. To również czas powrotów i wzmożonego ruchu. Od 23 do 25 lutego br. na drogach województwa wielkopolskiego o bezpieczeństwo podróżujących będzie dbało blisko 1200 policjantów ruchu drogowego. Jednak to w dużej mierze od nas jako kierowców będzie zależała bezpieczna droga do domu.

25 lutego br. w Wielkopolsce kończą się dwutygodniowe ferie. Tradycyjnie jest to czas powrotów i wzmożonego ruchu. Już od piątku na drogach naszego województwa kilkuset policjantów ruchu drogowego będzie dbało o bezpieczeństwo podróżujących.

Kierowcy w całym kraju mogą się również spodziewać kaskadowych pomiarów prędkości. Oznacza to, że na stosunkowo niewielkim odcinku trasy, będziemy mogli spotkać kilka patroli. Jeżeli zdarzy się nam przekroczyć dozwoloną prędkość lub popełnić inne wykroczenie, a pierwsza kontrola i ewentualny mandat niczego nie zmienią, to kierowca musi liczyć się z kolejnymi kontrolami i punktami karnymi.

Pamiętajmy, że podróżując w warunkach zimowych, powinniśmy wziąć pod uwagę zmienną sytuacją na drogach. Pośpiech, zmęczenie, nadmierna prędkość to czynniki sprzyjające wypadkom. Nawet największa liczba funkcjonariuszy i policyjnych kontroli nie zastąpi rozsądnego i świadomego kierowcy, myślącego o swoim bezpieczeństwie i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Wykorzystano artykuł zamieszczony na stronie internetowej KWP w Poznaniu.

18.12.2018