Przeszli na emeryturę – dziękujemy za lata pracy i służby - Aktualności - KPP Środa Wlkp

Aktualności

Przeszli na emeryturę – dziękujemy za lata pracy i służby

Data publikacji 03.03.2018

Pracownik cywilny średzkiej komendy Henryka Graczyk oraz wieloletni oficer dyżurny pełniący służbę na stanowisku dowodzenia tutejszą jednostką - asp. sztab. Grzegorz Karaśkiewicz w ostatnich dniach lutego br. przeszli na emeryturę. Podziękowania za służbę, pracę i zaangażowanie składali przełożeni i współpracownicy policji. 2 marca br. szef wielkopolskich mundurowych insp. Piotr Mąka podziękował za pracę policjantom i pracownikom cywilnym przechodzącym na emeryturę.

W średzkiej komendzie policji pracuje blisko 120 osób. Wśród nich są pracownicy cywilni policji i funkcjonariusze. Nie brakuje w jednostce osób, które pracują tu przez wiele lat. Przychodzi więc taki moment w życiu, by przejść na zasłużoną emeryturę. Tradycją jest to, by w ostatni czynny zawodowo dzień spotkać się z przełożonymi, współpracownikami - nierzadko kolegami czy przyjaciółmi. To czas na złożenie życzeń, podziękowań. To również czas wspomnień.

20 lutego br. Komendant Powiatowy Policji w Środzie Wlkp. insp. Paweł Wawrzyniak wraz z złożył podziękowania za długoletnią służbę asp. sztab. Grzegorzowi Karaśkiewiczowi. Do życzeń przyłączyli się również bezpośredni przełożeni z wydziału prewencji, szefowie innych pionów oraz koledzy po fachu.

Asp. sztab. Grzegorz Karaśkieriwcz od blisko 10 lat pracował na stanowisku dowodzenia średzką komendą. Przed funkcją oficera dyżurnego służył w Środzie jako jako dzielnicowy czyli policjant pierwszego kontaktu ze społeczeństwem. Wcześniej na podobnym stanowisku pracował w poznańskiej policji. Od samego początku pracy czyli od maja 1996 roku był związany ze służbą stricte w mundurze czyli z pionem prewencji. W służbie Grzegorz był człowiekiem zawsze pełnym energii. Prywatnie dumny ojciec dwójki dzieci uzdolnionych sportowo. Sam równie nie stroniący od aktywności sportowej. Teraz jak wskazuje przyszedł moment, by w pełni realizować własne zainteresowania.

Podobne deklaracje składała 22 lutego br. przechodząca na emeryturę Henryka Graczyk, która od ponad 20 lat dbała w średzkiej komendzie o ład i porządek. Za wieloletnia pracę w murach policyjnej jednostki dziękował w imieniu własnym, komendanta Wawrzyniaka oraz współpracowników I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Środzie Wlkp. nadkom Przemysław Dymarski. Do podziękowań przyłączył się również szef „kryminalnych” asp. sztab. Jarosław Odwrot, ponieważ to właśnie o ład w pomieszczeniach tego wydziału pani Henia dbała przede wszystkim. Oczywiście życzenia popłynęły od całej załogi jednostki.

Henryka Graczyk otrzymała również podziękowania za długoletnią pracęod szefostwa Komendany Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. 2 marca br. w jej siedzibie komendant wojewódzki insp. Piotr Mąka uroczyście podziękował byłym policjantom i pracownikom Policji za wieloletnią wzorową służbę, życząc im jednocześnie wszelkiej pomyślności. Do podziękowań i życzeń szefa wielkopolskiej Policji dołączyli się obecni na spotkaniu: insp. Roman Kuster – Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, przedstawiciele Zarządów Wojewódzkich NSZZ Policjantów i Pracowników Policji województwa wielkopolskiego oraz kapelan KWP w Poznaniu ks. prałat Stefan Komorowski. Przechodzącym na zasłużony odpoczynek wręczono listy gratulacyjne i drobne upominki.

Naszym emerytom życzymy zasłużonego odpoczynku, spełnienia marzeń, realizacji zamierzeń i planów osobistych i przede wszystkim pełni zdrowia.

18.12.2018