Bezpieczny przejazd - Aktualności - KPP Środa Wlkp

Aktualności

Bezpieczny przejazd

Data publikacji 04.03.2018

Policjanci ruchu drogowego w najbliższy poniedziałek 5 marca br. zaplanowali służbę przy przejazdach kolejowych. Przejazd lub przechodzenie przez torowisko zawsze wymaga skupienia i pełni uwagi. W rejonie rogatek kierowcy często nie zatrzymują się na znaku STOP. Z danych wynika, że przyczyną wielu zdarzeń drogowych na przejazdach kolejowych jest nieostrożność kierujących

Policjanci ze średzkiej drogówki, w najbliższy poniedziałek 5 marca br. zaplanowali działania „Bezpieczny przejazd”. Pod lupę wzięte będą głównie niestrzeżone przejazdy kolejowe na terenie powiatu średzkiego. Głównym celem działań będzie przeciwdziałanie niewłaściwym zachowaniom kierowców i pieszych przekraczających przejazdy kolejowe, a tym samym zmniejszenie liczby wypadków w tych miejscach. Mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na kierowców, którzy nie będą stosować się do przepisów drogowych w obrębie przejazdów kolejowych.

Z danych wynika, że przyczyną wielu zdarzeń drogowych na przejazdach kolejowych jest nieostrożność kierujących. Notorycznie lekceważą oni znak STOP, objeżdżają półrogatki lub przejeżdżają tuż pod zamykającymi się zaporami. Policjanci podczas prowadzonych działań sprawdzali również trzeźwość kierujących.

18.12.2018