W Hipolicie o pracy służb mundurowych - Aktualności - KPP Środa Wlkp

Aktualności

W Hipolicie o pracy służb mundurowych

Data publikacji 06.03.2018

6 marca br. w centrum im. Hipolita Cegielskiego odbył się wykład dla młodzieży poświęconej specyfice działalności służb mundurowych – policji i aresztu śledczego. Funkcjonariusze wyjaśniali uczniom czym zajmują się poszczególne formacje i wskazywali na jakie zagrożenia są narażeni uczniowie. Poruszono też wątki bezpieczeństwa w sieci i zażywania narkotyków.

6 marca br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. przedstawiciele służb mundurowych spotkali się z młodzieżą. Na spotkaniu funkcjonariusz Aresztu Śledczego i policjanci z tutejszej komendy wyjaśnili młodym słuchaczom specyfikę pracy w mundurze.

Sierż. sztab. Waldemar Łopaciński przybył na zajęcia z psem specjalistycznym Niobe i referował zebranym tematykę związaną z wyszukiwaniem przez czworonogi substancji odurzających. Asp. sztab. Michał Szymurski zwrócił uwagę nastolatków na zagadnienia związane z naruszeniami prawa, które najczęściej występują w środowisku szkolnym. Była więc mowa o posiadaniu substancji odurzających, naruszeniu nietykalności cielesnej czy publikowaniu filmów w sieci.

Całość spotkania zamknęła swym wystąpieniem asp. Edyta Kwietniewska. Policjantka wskazywała posiadane przez Policję prawa do określonych czynności. Zwróciła uwagę na charakter zadań jakie wykonują policjanci i wyjaśniła uczniom jak wyglądają krajowe i miejscowe struktury Policji.

18.12.2018