Bezpieczna woda zimą - Aktualności - KPP Środa Wlkp

Aktualności

Bezpieczna woda zimą

Data publikacji 08.03.2018

Kilka dni wyższych temperatur spowodowało topnienie zamarzniętych zbiorników wodnych. To bardzo niebezpieczne dla wszystkich, którzy łamać zasady zdrowego rozsądku wchodzą na lód. Funkcjonariusze policji i straży miejskiej rozmawiali z mieszkańcami i wręczali ulotki profilaktyczne. Wszystko w ramach akcji „Bezpieczna woda zimą” .

„Bezpieczna woda zimą” pod takim hasłem policjanci ze Środy Wlkp. zrealizowali akcję profilaktyczna ukierunkowaną na zwiększenie świadomości mieszkańców naszego powiatu w zakresie niebezpieczeństwa jakie niesie za sobą wchodzenie na zamarznięty zbiornik wodny. Funkcjonariusze wraz ze strażnikami miejskimi rozdawali ulotki osobom, które znajdowały się w okolicy jezior czy stawów.

Mundurowi przestrzegali przed konsekwencjami lekkomyślnych zachowań. Tłumaczyli też w jaki sposób można pomóc widząc, że ktoś na lód wchodzi. Wskazywali, by przechodnie widząc dzieci wchodzące na lód upominali je. To rola rodziców, ale nie każdy opiekun taką rozmowę z podopiecznym przeprowadza choć powinien. Uzupełniają to szkolni pedagodzy, nauczyciele i pedagodzy. Pogadanek edukacyjnych w szkołach na ten właśnie temat nie brakuje, ale wciąż zdarzają się osoby bez wyobraźni i to nawet częściej dorośli niż dzieci, które wychodzą z założenia, że skoro nigdy im się nic nie stało to i ty tym razem lodowy spacer będzie miał pozytywny finał. Nie igrajmy przyrodą. Wchodzenie na zamarznięty lód podczas odwilży to można rzec prawdziwa „rosyjska ruletka”.

18.12.2018