Róże dla Pań w mundurze i nie tylko - Aktualności - KPP Środa Wlkp

Aktualności

Róże dla Pań w mundurze i nie tylko

Data publikacji 09.03.2018

Niecodzienne było spotkanie z okazji Dnia Kobiet przygotowane przez kierownictwo średzkiej komendy. Powodem była liczba pań, która wzięła udział w spotkaniu. Średzka Policja w ostatnich latach zdecydowanie zmieniła się pod względem żeńskiej obsady.

8 marca br. salka konferencyjna w średzkiej jednostce Policji pękała w szwach. Powodem było spotkanie przygotowane przez kadrę kierowniczą z okazji Święta Kobiet. Jak wskazują oficerowie w tym roku padł rekord! Jeszcze nigdy w średzkiej komendzie nie pracowało tyle Pań. Od kilku lat panie coraz chętniej wybierają jako pracę właśnie służbę w Policji.

W obecnej chwili wśród ponad setki funkcjonariuszy 23 to właśnie Panie. Pracują one we wszystkich wydziałach - od prewencji, ruchu drogowego, przez wydział kryminalny. Całość załogi komendy dopełniają pracownicy korpusu służby cywilnej. Wśród nich zdecydowana większość to panie. Jest ich siedemnaście. Na co dzień wykonują prace administracyjne, kancelaryjne, prowadzą finanse, dbają o gospodarkę logistyczną i materiałową.

Szef średzkiej jednostki Policji insp. Paweł Wawrzyniak wraz ze swoim zastępcą nadkom. Przemysławem Dymarskim i naczelnikami wszystkich wydziałów złożyli życzenia płci pięknej. O święcie i życzeniach nie zapomniał również Kapelan średzkiej komendy ksiądz Lech Otta. Były kwiaty, kawa i coś słodkiego. Gwar rozmów i uśmiechy na twarzach uczestniczek spotkania świadczą o tym, że jak każdy lubią być doceniane za to jak pracują.

18.12.2018