Reakcja obywatela pomogła uniknąć drogowej tragedii - Aktualności - KPP Środa Wlkp

Aktualności

Reakcja obywatela pomogła uniknąć drogowej tragedii

Data publikacji 14.03.2018

Na ulicy Kórnickiej o mały włos doszłoby do potrącenia dziewczynki przechodzącej przez pasy. Szybka reakcja innego kierowcy z pewnością pozwoliła uniknąć najechania uczennicy. Sprawca wykroczenia dzień po drogowym incydencie usłyszał zarzuty i stracił prawo jazdy.

13 marca br. do średzkiej komendy przyszedł zdenerwowany mężczyzna. Zawiadamiał stróżów prawa o brawurowym zachowaniu przejeżdżającego obok niego kierowcy. O mały włos na ulicy Kórnickiej w Środzie rano w tym właśnie dniu doszłoby do potrącenia dziewczynki.

Wszystko wskazuje na to, że sytuacja była bardzo niebezpieczna. Zgłaszający zatrzymał się swoim pojazdem przed przejściem dla pieszych, aby przepuścić dziewczynkę. Widząc, że jadący z naprzeciwka opel corsa przyspiesza, był pewien, że za chwile potrąci małą pieszą. Zaczął więc trąbić i mrugać światłami, by zwrócić tamtemu kierowcy uwagę na to co dzieje się przed nim na drodze i by ten w końcu zauważył dziewczynkę. W ostatniej chwili, nadjeżdżający oplem corsa spostrzegł małoletniego przechodnia. By uniknąć wjechania w dziewczynkę musiał odbić i wjechać na pobocze.

Uczennicy na szczęście nic się nie stało. Bezpiecznie ruszyła w dalszą drogę. Mogło jednak dojść do poważnej drogowej tragedii, dlatego odpowiedzialny średzianin najpierw stanowczo zobowiązał sprawcę zagrożenia do stawienia się na policję. Potem jednak nie będąc pewnym, że dotrzyma on słowa przyjechał do średzich mundurowych zawiadomić ich o całej sprawie.

Policjanci przesłuchali zgłaszającego i zaczęli ustalać, kto kierował feralnym autem. funkcjonariusze Zespołu do Spraw Wykroczeń natychmiast zajęli się sprawą. Zebrany materiał dowodowy pozwolił dzień później postawić zarzuty 46-latkowi, polegające na spowodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ocenie prowadzących sprawę przewinienie było na tyle poważne, że mieszkaniec Środy zasłużył na zatrzymanie prawa jazdy.

Kierowca opla podczas czynności funkcjonariuszy Zespołu do Spraw Wykroczeń.

Przeciwko mężczyźnie skierowano wniosek o ukaranie do sądu. To on zadecyduje na jaką karę zasłużył kierowca opla. Warto nadmienić, że za czyn o takim charakterze sprawcy wykroczenia grozi do 5 tysięcy kary grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 3 lat.

18.12.2018