Areszt za 30 tysięcy porcji amfetaminy - Aktualności - KPP Środa Wlkp

Aktualności

Areszt za 30 tysięcy porcji amfetaminy

Data publikacji 12.04.2018

Policjanci ze Środy zatrzymali trzech mężczyzn zajmujących się sprzedażą znacznych ilości narkotyków. Nie było wątpliwości, że w ostatnich miesiącach przestępcy handlowali amfetaminą. Ilości środków psychotropowych można było liczyć w tysiącach porcji. Grupie handlarzy grozi od roku do 10 lat więzienia.

Detektywi ze Środy Wlkp. w ostatnim czasie rozpracowali kolejny narkotykowy proceder. Wszystkie ustalenia kierowały funkcjonariuszy na ślad mieszkańca małej miejscowości pod Środą. Śledczy byli pewni, że 33-latek handluje środkami psychotropowymi. Zaplanowane zatrzymanie miało miejsce na jednej ze stacji benzynowych w nocy 24 marca br. Mężczyzna został złapany na gorącym uczynku. Okazało się, że pod ubraniem ukrył kilogram zabronionej substancji. Przeprowadzona analiza wykazała, że to amfetamina, z której można było przygotować 10 tysięcy porcji. Z uwagi na charakter czynu sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 33-latka tymczasowy areszt.

Taki sam środek zapobiegawczy zastosowany został wobec kolejnego mężczyzny powiązanego z narkotykową działalnością . Dwa dni później 26 marca kryminalni zatrzymali 21-letniego mieszkańca Środy. Zebrany przez detektywów materiał pozwolił udowodnić, że młody średzianin handlował znacznymi ilościami substancji psychotropowych od ponad czterech miesięcy. Kryminalni ustalili, że mężczyzna w tym czasie zbył amfetaminę w ilości wystarczającej do przygotowania blisko 30 tysięcy porcji tego narkotyku. W obrót białym proszkiem zamieszany był również ojciec młodego zatrzymanego, który również usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych oraz osiągania z tego procederu korzyści majątkowych. Kary za tego rodzaju czyny są surowe i przewidują od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Grupa śledczych pracująca nad całą sprawą wskazuje, że może ona mieć charakter rozwojowy i nie wyklucza kolejnych zatrzymać osób mających związek z tą grupa przestępczą.

 

18.12.2018