Majówka przed nami – Zróbmy wszystko by była bezpieczna - Aktualności - KPP Środa Wlkp

Aktualności

Majówka przed nami – Zróbmy wszystko by była bezpieczna

Data publikacji 26.04.2018

Zbliża się długi majowy weekend. Sporo osób zaplanowało wyjazd, odpoczynek i relaks poza domem. Policjanci ze Środy od piątku 27 kwietnia do 6 maja zaplanowali służby, które pozwolą zapewnić ład i porządek publiczny. Nad newralgicznymi punktami tras będą czuwali funkcjonariusze drogówki, a dzielnicowi już przypominają mieszkańcom o prawidłowym zabezpieczeniu domów i posesji podczas wyjazdów.

Bardzo długi weekend dla wielu Polaków. Zaledwie trzy dni urlopu pozwolą mieć dziewięciodniowe wolne. To z pewnością doskonały moment na wycieczkę, wyjazd, czy rodzinne spotkanie. Funkcjonariusze w całej Polsce przygotowują się do wzmożonego ruchu drogowego już od piątku 27 kwietnia br. Policjanci będą nadzorować punkty najbardziej newralgiczne i zagrożone wypadkami. Do tego, by jednak naprawdę było bezpiecznie muszą przyczynić się sami kierowcy oraz wszyscy uczestnicy ruchu drogowego – piesi, motorowerzyści, rowerzyści, amatorzy rolek i quadów. Policjanci szczególnie restrykcyjnie będą podchodzić do kierujących stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym. Będą również sprawdzać kierowców pod kątem stanu trzeźwości.

Korzystając z wolnych dni, wielu z nas wyjedzie na wypoczynek. Zadbajmy o bezpieczeństwo swojego miejsca zamieszkania, bowiem włamywacze najczęściej wykorzystują naszą nieobecność do popełnienia przestępstwa. Dla nich nasze wolne to doskonała okazja do ograbienia pustego domu. Zanim opuścimy mieszkanie sprawdźmy, czy nasze mienie jest bezpieczne. Solidne zamki, alarm, dokładnie zamknięte okna – takie zabezpieczenia z pewnością ograniczą ryzyko włamania. I najważniejsze (!) - poprośmy sąsiada, by pod naszą nieobecność od czasu do czasu zainteresowali się, czy na naszej posesji nie pojawiają się nieproszeni goście.

Policjanci będą przez cały czas czuwać nad bezpieczeństwem, jednak to od nas samych w dużej mierze zależy, czy nie staniemy się ofiarami złodziei i włamywaczy.

 

23.01.2019