O bezpieczeństwie na Akademia Kobiecości - Aktualności - KPP Środa Wlkp

Aktualności

O bezpieczeństwie na Akademia Kobiecości

Data publikacji 14.05.2018

Oszustwa na wnuczka, pracownika urzędu czy policjanta wciąż są popularne wśród przestępców. 8 maja br. w średzkim Ośrodku Kultury członkowie „Akademii Kobiecości” wzięli udział w policyjnym szkoleniu poświęconym właśnie tematom oszustw. Wszystko po to, by mieszkańcy byli bezpieczniejsi.

Mimo wielu apeli o ostrożność i brak zaufania do osób obcych, oszuści wciąż podejmują próby, by ich przestępstwo zakończyło się sukcesem. Robią wszystko, by zyskać wiarygodność, często podszywając się pod osoby, które wzbudzają zaufanie: urzędników, pracowników socjalnych, księży czy funkcjonariuszy.

Policjanci prócz informacji i apeli aktywnie działają na rzecz poprawy obywateli. Najwięcej efektów dają spotkania z grupami mieszkańców, podczas których mundurowi wyjaśniają szczegółowo przed czym się chronić i jakich zachowań unikać.

Tak właśnie było 8 maja br. w średzkim Ośrodku Kultury. Spotkanie z członkami „Akademii Kobiecości” przeprowadziła funkcjonariusza tutejszej komendy. Policjantka skupiła się przede wszystkim na tym jak działają oszuści. Wskazywał też jak można się przed nimi bronić. Całość wykładu dopełniły filmy instruktażowe nakręcone przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

23.01.2019