Odpowiedzą za 50 tysięcy strat - Aktualności - KPP Środa Wlkp

Aktualności

Odpowiedzą za 50 tysięcy strat

Data publikacji 19.02.2020

Blisko dwadzieścia budynków zostało oszpeconych graffiti na początku września ubiegłego roku. Policjanci ze Środy rozwiązali sprawę i zatrzymali wandali w policyjnym areszcie. Mężczyźni malując napisy na ścianach spowodowali ponad 50 tysięcy złotych strat. Za czyny, które popełnili grozi im 5 lat więzienia.

Policjanci ze Środy z końcem ubiegłego roku wyjaśnili i zamknęli sprawę napisów na murach, które powstały na wielu elewacjach budynków w naszym mieście. Funkcjonariusze sprawą zajęli się we wrześniu 2019 roku z chwilą, gdy do mundurowych zgłosiło się czterech właścicieli obiektów. Wszyscy informowali, że elewacje należących do nich obiektów zostały popisane przez wandali czerwonym sprejem.

Śledczy prowadzący sprawę ustalili, że szpetnych graffiti jest dużo więcej. Od wszystkich pokrzywdzonych przyjęto zawiadomienia o popełnionym przestępstwie. Potrzeba było czasu, by zebrać materiał dowodowy, który doprowadził do sprawców. Ostatecznie z końcem minionego roku kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców Środy.

Policjanci nie mieli wątpliwości, że obaj mężczyźni wspólnie dokonali uszkodzeń 18 elewacji. Swoim czynem spowodowali straty sięgające ponad 50 tysięcy złotych. W trakcie postępowania detektywi wyjaśnili również kradzież motoroweru do którego doszło we wrześniu. Winni okazali się ci sami młodzi mężczyźni.

Obaj 25-latkowie usłyszeli blisko 20 zarzutów, zarówno związanych z uszkodzeniem mienia jak i z kradzieżą. O wysokości kary zadecyduje sąd. Kodeks karny przewiduje za te czyny do 5 lat pozbawienia wolności.

02.04.2020