Siekiery znalezione od ręki - Aktualności - KPP Środa Wlkp

Aktualności

Siekiery znalezione od ręki

Data publikacji 05.03.2020

36-latek okradł własnego pracodawcę. Łupem padły narzędzia warte kilkaset złotych. Dzielnicowy rozliczył złodzieja i odzyskał skradzione przedmioty.

Wielokrotnie przypominamy mieszkańcom, że dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu. Niejednokrotnie drobne, ale nurtujące sprawy dzielnicowy może pomóc rozwiązać natychmiast. Często pomaga przy problemach rodzinnych czy sąsiedzkich. Tym razem „od ręki” rozwiązał sprawę kradzieży dwóch nowych siekier.

Dziś 5 marca br. do dzielnicowych zgłosił się właściciel pewnego zakładu informując stróżów prawa o zaistniałej kradzieży. Bardzo wiele wskazywało na to, że narzędzia ukradł ktoś pracujący w firmie. Podejrzenia padły na jednego z dorywczych pracowników. Mężczyzna ten nie posiadał miejsca zamieszkania i tak naprawdę właściciel przedsiębiorstwa chciał pomóc 36-latkowi w jego trudnej sytuacji życiowej. Umożliwiał mu dorywczą pracę w swoim zakładzie. Pracownik jak widać nie docenił pomocy.

Dzielnicowy ustalił, kiedy mężczyzna skradł narzędzia i gdzie je ukrył. Policjant rozliczył złodzieja, a odzyskane siekiery zwrócił właścicielowi.

02.04.2020