Staranował więzienie - VIDEO - Aktualności - KPP Środa Wlkp

Aktualności

Staranował więzienie - VIDEO

Data publikacji 22.04.2020

19 kwietnia br. policjanci ze Środy zatrzymali dwóch mężczyzn. Powodem był alkohol i staranowanie kilku pojazdów oraz dwóch budynków w centrum miasta . Funkcjonariusze 30-letniemu sprawcy zdarzenia postawili zarzuty za kierowanie pojazdem bez uprawnień, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i kierowanie w stanie nietrzeźwości. O wysokości kary zadecyduje sąd.

30-letni mieszkaniec Środy nie sądził, że wesoły sobotni wieczór 19 kwietnia, spędzony w towarzystwie swojego rówieśnika, skończy się w policyjnym areszcie. Do takiego finału przyczynił się alkohol. Jeden z nich kierując świeżo zakupionym audi A4 stracił panowanie nad autem i uderzył w zaparkowaną na ulicy Garncarskiej mazdę, a później w stojącego po drugiej stronie ulicy volkswagena golfa. Metą była pobliska kamienica, na której pijany kierowca zakończył swój rajd. Ucierpiał również budynek pobliskiego Aresztu Śledczego. W wyniku silnego zderzenia staranowana mazda uderzyła w mur więzienia.

Po całej drogowej eskapadzie kierowca i pasażer zbiegli. O incydencie świadkowie natychmiast poinformowali policjantów. Mundurowi ustalili rysopis obu mężczyzn i krótko po zdarzeniu zatrzymali kierowcę. Pasażera również ujęto. Funkcjonariusze zauważyli go niedaleko miejsca zdarzenia, gdy chował się za znakiem drogowym.

Początkowo zatrzymano w policyjnym areszcie obu mężczyzn. Ostatecznie po wytrzeźwieniu zarzuty za popełnione przestępstwo i szereg wykroczeń usłyszał jeden z nich. Odpowie on za za kierowanie pojazdem bez uprawnień, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i kierowanie w stanie nietrzeźwości. O wysokości kary zadecyduje sąd.

Ładowanie odtwarzacza...
23.09.2020