Czy jesteś mały czy duży – Poznaj swojego dzielnicowego - DZIELNICOWI - KPP Środa Wlkp

DZIELNICOWI

Czy jesteś mały czy duży – Poznaj swojego dzielnicowego

Dzielnicowi z reaktywowanego blisko rok temu Posterunku w Nowym Mieście nad Wartą wykorzystują każdy moment służby, by informować mieszkańców z jakimi problemami można zgłosić się do policjanta pierwszego kontaktu. Taka wiedza potrzebna jest też najmłodszym, bo dzielnicowy zainteresuje również problemami dziecka w domu czy przemocą w szkole. Tym razem w garść wiedzy o pracy policjantów zostały wyposażone dzieci z nowomiejskiego przedszkola „Stokrotka”.

„Poznaj swojego dzielnicowego” – to program wielkopolskich policjantów, skierowany do wszystkich mieszkańców miast, miasteczek i wsi. Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu, dlatego celem inicjatywy jest to, by każdy obywatel znał takiego lokalnego policjanta lub z łatwością mógł się z nim skontaktować. Z pewnością pomagają w tym informacje na stronach internetowych Policji, ale także aplikacja „Moja Komenda”, którą można bezpłatnie pobrać na telefon komórkowy. Tam w prosty sposób uzyskamy pełną informację na temat swojego dzielnicowego wraz z numerem kontaktowym do niego oraz adresem e-mail.

Na tym jednak nie koniec. Dzielnicowi kontaktują się z mieszkańcami na debatach społecznych i spotkaniach sołeckich. Do tego, by porozmawiać z mieszkańcami swojego rejonu wykorzystują zebrania szkole z rodzicami, a nawet spotkania z dziećmi. Zajęcia profilaktyczno - edukacyjne w szkole czy przedszkolu, to tak na prawdę doskonały moment na wyjaśnienie małym obywatelom dlaczego dzielnicowy jest policjantem, z którym warto porozmawiać o problemach rodzinnych, sąsiedzkich, czy szkolnych.

Te, oraz wiele innych rad - np. związanych z przestrzeganiem zasad bezpiecznej zabawy, niekontaktowaniu się z osobami obcymi czy odpowiedzialnym korzystaniu z drogi - wskazywali przedszkolakom dzielnicowi z reaktywowanego blisko rok temu Posterunku w Nowym Mieście nad Wartą : mł. asp. Tomasz Grzelczak oraz st. sierż. Krzysztof Wojtaszak. Na zakończenie spotkania „Żabki” i „Starszaki” bogatsze o nową wiedzę obejrzały policyjny sprzęt służbowy i radiowóz. Solennie obiecały, że na pewno odwiedzą swoich policjantów w nowym posterunku.

 

17.12.2018