Dzielnicowi dzieciom - DZIELNICOWI - KPP Środa Wlkp

DZIELNICOWI

Dzielnicowi dzieciom

Dzielnicowi asp. Łukasz Wawrzyniak i sierż. Anna Misterska zorganizowali spotkania edukacyjne dla uczniów szkoły w Brodowie i dzieci z przedszkola im. Krasnala Hałabały. Zajęcia pełne były prewencyjnych informacji na temat własnego bezpieczeństwa w domu, szkole i na drodze.

9 października br. dzielnicowy gminy Środa – asp. Łukasz Wawrzyniak spotkał się z uczniami szkoły w Brodowie. Placówka ta znajduje się w rejonie służbowym tego policjanta, zatem w ramach inicjatywy „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”, stóż prawa odwiedził dzieci z podstawówki, by porozmawiać o bezpiecznej drodze do szkoły. Prócz tematów drogowych był również moment na przypomnienie numerów alarmowych i zasad ostrożności przy kontaktowaniu się z osobami nieznajomymi.

Podobne tematy poruszył policjant na spotkaniu z dziećmi w przedszkolu im. Krasnala Hałabały w Środzie Wlkp. Tam najmłodsi poznali również swoją dzielnicową, którą jest sierż. Anna Misterska. By również czas na przybliżenie milusińskim zawodu policjanta i w przystępny sposób wyjaśnienie tego czym zajmuje się dzielnicowy podczas obchodu swojego rejonu służbowego. Uśmiechnięte twarzyczki uczestników obu spotkań to chyba wystarczająca wizytówka tego, że spotkanie było udane.

Poniedziałek, 19 marca 2018