Dzielnicowi dzieciom - DZIELNICOWI - KPP Środa Wlkp

DZIELNICOWI

Dzielnicowi dzieciom

Dzielnicowi asp. Łukasz Wawrzyniak i sierż. Anna Misterska zorganizowali spotkania edukacyjne dla uczniów szkoły w Brodowie i dzieci z przedszkola im. Krasnala Hałabały. Zajęcia pełne były prewencyjnych informacji na temat własnego bezpieczeństwa w domu, szkole i na drodze.

9 października br. dzielnicowy gminy Środa – asp. Łukasz Wawrzyniak spotkał się z uczniami szkoły w Brodowie. Placówka ta znajduje się w rejonie służbowym tego policjanta, zatem w ramach inicjatywy „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”, stóż prawa odwiedził dzieci z podstawówki, by porozmawiać o bezpiecznej drodze do szkoły. Prócz tematów drogowych był również moment na przypomnienie numerów alarmowych i zasad ostrożności przy kontaktowaniu się z osobami nieznajomymi.

Podobne tematy poruszył policjant na spotkaniu z dziećmi w przedszkolu im. Krasnala Hałabały w Środzie Wlkp. Tam najmłodsi poznali również swoją dzielnicową, którą jest sierż. Anna Misterska. By również czas na przybliżenie milusińskim zawodu policjanta i w przystępny sposób wyjaśnienie tego czym zajmuje się dzielnicowy podczas obchodu swojego rejonu służbowego. Uśmiechnięte twarzyczki uczestników obu spotkań to chyba wystarczająca wizytówka tego, że spotkanie było udane.

17.12.2018