Wpadł dzielnicowemu - DZIELNICOWI - KPP Środa Wlkp

DZIELNICOWI

Wpadł dzielnicowemu

Nocny patrol dzielnicowego i patrolowca z Posterunku Policji w Nowym Mieście zatrzymał kierowcę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna prowadzący megane scenic miał w organizmie 0,36 promila. Mieszkaniec gminy Krzykosy stracił prawo jazdy. Grozi mu do 5 tysięcy złotych grzywny i zakaz prowadzenia pojazdu do 3 lat.

Nowomiejski posterunek Policji zajmuje się głównie dbaniem o bezpieczeństwo na dwóch podległych gminach. Jest to gmina Krzykosy i Nowe Miasto nad Wartą. Dzielnicowi pracują tam w ciągu dnia spotykając się z mieszkańcami, a także rodzinami dotkniętymi przemocą domową w ramach prowadzonej procedury „Niebieskie Karty”. Jednakże policjanci pierwszego kontaktu jakimi są dzielnicowi, służby pełnią również w porach wieczorowo – nocnych. Wtedy to wspierani są przez funkcjonariuszy interwencyjnych z Zespołu Prewencji.

W trakcie nocnej służby 13 października br. dzielnicowy wraz z swoim kolegą patrolowcem, w Pieczkowie zatrzymali do kontroli renault megane scenic. Podczas prowadzonych czynności mundurowi poczuli alkohol od kierowcy. Podejrzenia, że mężczyzna za kierownicą jest pod wpływem alkoholu potwierdziło urządzenie do badania stanu trzeźwości. Aparat wskazał, że w organizmie 46-latka znajduje się 0,36 promila alkoholu.

Policjant podczas czynności służbowych z kierowcą renault.

Mieszkaniec gminy Nowe Miasto stracił prawo jazdy, a za popełniony czyn stanie przed sądem, który zadecyduje na jaką karę zasłużył. Za czyn o takim charakterze grozi zakaz prowadzenia pojazdu do 3 lat oraz grzywna do 5 tysięcy złotych.

17.12.2018