Dzielnicowy Pod Kogucikiem - DZIELNICOWI - KPP Środa Wlkp

DZIELNICOWI

Dzielnicowy Pod Kogucikiem

Mł. asp. Mariusz Idziorek gościł ostatnio z profilaktyczną wizytą u milusińskich w przedszkolu Pod Kogucikiem. Był czas na poznanie arkanów pracy mundurowych oraz przypomnienia zasad bezpiecznej zabawy. Nie zabrakło instruktażu dotyczącego korzystania z numerów alarmowych.

Dzielnicowy jako policjant pierwszego kontaktu stawia na edukację i profilaktykę najmłodszych. Stąd też wizyta policjanta w szkole czy przedszkolu jest wręcz wskazana. W takim właśnie spotkaniu mogły uczestniczyć dzieci z przedszkola Pod Kogucikiem w Środzie Wlkp.

Mł. asp. Mariusz Idziorek odwiedził najmłodszych nie tylko po to, by porozmawiać o tym czym zajmują się policjanci, jak wygląda praca dzielnicowego i gdzie należy się zwrócić by uzyskać pomoc funkcjonariusza pierwszego kontaktu.

Policjant uczył również milusińskich kiedy można zadzwonić pod numer alarmowy, jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują na podwórku, w przedszkolu i w domu. Sporą część czasu mundurowy poświęcił na naukę zasad bezpiecznego poruszania się po drodze i promowaniu elementów odblaskowych w odzieży.

17.12.2018