Nie bądź obojętny na los bezdomnych - DZIELNICOWI - KPP Środa Wlkp

DZIELNICOWI

Nie bądź obojętny na los bezdomnych

Z chwilą pojawienia się pierwszych przymrozków Policja rozpoczyna działania, mające na celu ochronę życia i zdrowia osób szczególnie narażonych na działanie niskich temperatur. Policjanci zwracają się z apelem, aby nie przechodzić obojętnie wobec osób bezdomnych i samotnych. Każde życie jest cenne. Zareaguj.

Każdego roku z nastaniem chodów policjanci odnotowują przypadki śmierci z powodu wychłodzenia organizmu. By przeciwdziałać takim zdarzeniom policjanci apelują do mieszkańców powiatu średzkiego o wrażliwość na sytuacje, w których ktoś leży na chodniku lub skwerze. Funkcjonariusze wspólnie z pracownikami socjalnymi systematycznie kontrolują miejsca, gdzie przebywają bezdomni. Informują potrzebujących o funkcjonujących schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach.Jeśli nas niepokoi jakaś sytuacja można ją zgłosić dzielnicowemu lub pracownikowi opieki. Warto porozmawiać z przedstawicielem służb,gdy nasz sąsiad bądź znana nam osoba starsza, nie w pełni jest sprawna lub niezaradna, ma kłopot w napaleniu w piecu, albo na tyle ma trudną sytuację materialną, że jej zdrowie a nawet życie jest zagrożone.

Każdy sygnał zostanie sprawdzony i nikt nie pozostanie bez pomocy, zatem telefonujmy do służb i instytucji pomocowych, gdy widzimy osoby leżące na mrozie, przebywające w okolicach dworców, siedzące dłuższy czas na ławkach w parkach, czy też zamieszkujące pustostany, kanały ciepłownicze itp. Nie przechodźmy również obojętnie obok osób, które są pod wpływem alkoholu, gdyż wyniku jego działania w organizmie nie odczuwają one niskich temperatur i są szczególnie narażone na wychłodzenie. Każde przekazane zgłoszenie zostanie sprawdzone. Takim działaniem możemy uratować ludzkie życie.

17.12.2018