Dzielnicowy u seniorów - DZIELNICOWI - KPP Środa Wlkp

DZIELNICOWI

Dzielnicowy u seniorów

W Boguszynie przeszkolono seniorów w temacie podstawowych zasad bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Była zatem mowa o sposobach działania przestępców oraz prostych formach kontaktowania z miejscowymi stróżami prawa przez telefon czy Krajową Mapę Zagrożenia Bezpieczeństwa. Kierownik nowomiejsckiego posterunku - asp. Sławomir Jarecki podkreśla, że edukacyjne zajęcia będą cykliczne. Wszystko po to, by podnieść poziom bezpieczeństwa w gminach wiejskich.

Mł. asp. Tomasz Grzelczak pełni służbę w Posterunku w Nowym Mieście nad Wartą. Jest tam dzielnicowym. Jako policjant pierwszego kontaktu zajmuje się m.in. pomocą osobom pokrzywdzonym przemocą domową, wykrywa sprawców wykroczeń i przestępstw, współpracuje z instytucjami sądowymi, pomocowymi i edukacyjnymi. By być bliżej „swoich” mieszkańców funkcjonariusz wykorzystuje każdą możliwość, by spotkać się z obywatelami i służyć im pomocą.

Tak też było 21 listopada br., kiedy to policjant spotkał się z seniorami podległej mu gminy. Głównym celem rozmów ze starszymi mieszkańcami Boguszyna i okolic, były sprawy podniesienia własnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Dzielnicowy przede wszystkim skupił się na zagrożeniach wynikających z przestępstw popełnianych na osobach starszych, ale nie tylko. Był czas na to, by wyjaśnić zebranym jak funkcjonuje lokalny posterunek i w jaki sposób można skontaktować się z tutejszymi dzielnicowymi. Ponadto rozdano ulotki informacyjno – profilaktyczne i przypomniano o prostym systemie zgłaszania spraw do Policji za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa.

Jak podkreśla kierownik posterunku asp. Sławomir Jarecki takie spotkania przyjmą formę cyklicznych, bowiem bezpośredni kontakt dzielnicowych z mieszkańcami to najlepsza i najprostsza możliwość wsłuchania się stróżów prawa w potrzeby lokalnej społeczności, a co za tym idzie – skuteczna pomoc.

 

17.12.2018