Dzielnicowi o hejcie - DZIELNICOWI - KPP Środa Wlkp

DZIELNICOWI

Dzielnicowi o hejcie

St. sierż. Fabian Grządzielewski i sierż. Anna Misterska są dzielnicowymi w Środzie Wielkopolskiej. Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży edukowali uczniów z zakresu cyberzagrożeń. W zajęciach o hejcie i braku anonimowości w Internecie rozmawiali z blisko setką małych mieszkańców naszego miasta.

17 stycznia br. dwójka dzielnicowych st. sierż. Fabian Grządzielewski i sierż. Anna Misterska spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Środzie Wlkp. Głównym tematem zajęć były cyberzagrożenia. W profilaktycznej lekcji wziął udział również prawnik Piotr Ruszkiewicz, który wpiera działania Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji.

Zatem nie zabrakło problematyki mediów społecznościowych i prawa do zakładania na nich kont, aktywności na komunikatorach, czy skutków hejtu w sieci oraz publikowania zdjęć i filmów. Dzielnicowi wyjaśniali jak działają organa ścigania i podkreślali, że anonimowość w Internecie jest złudą. O aspektach prawnych -w przystępny sposób - wypowiadał się przedstawiciel adwokatury.

Jak pokazuje życie, sprawy bezpieczeństwa w cyberporzestrzeni są bardzo ważne. Mając to na uwadze policjanci inicjują wszelkie działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci, młodzieży i dorosłych w Internecie. Podobnych spotkań na pewno nie zabraknie.

 

17.11.2018