DZIELNICOWI

Idzie mróz – bądź czuły na samotność, bezdomność, leżenie na ławce

Z uwagi na niższe temperatury w najbliższych dniach, ponownie zwracamy się z apelem do wszystkich mieszkańców powiatu średzkiego o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby, które mogłyby potrzebować pomocy. Wśród nich mogą być osoby bezdomne, ale też ludzie samotni lub chorzy, którzy nie mają siły napalić w piecu.

Zapowiedzi synoptyków mówią o niskich temperaturach – głównie w nocy. Zwróćmy uwagę na osoby śpiące na ławkach w parku, czy leżące gdzieś na chodniku. Taka noc spędzona zimą pod gołym niebem to pewna śmierć. Reagujmy zatem na takie przypadki. Kontaktujmy się z policją czy strażą miejską.

Każdy sygnał zostanie sprawdzony i nikt nie pozostanie bez pomocy, zatem telefonujmy do służb i instytucji pomocowych może spowodować że ratunek dotrze na czas.

Pamiętajmy o samotnych członkach rodzin, o sąsiadach, ludziach starszych, którzy mogą zaniemóc, lub z powodu choroby lub wieku nie mają siły przynieść węgla, rozpalić w piecu. Bądźmy czuli na sytuację drugiego człowieka. Pomóżmy mu jeśli nie osobiście, to przez zawiadomienie odpowiednich służb.

 

18.12.2018