Leśne działania w Zaniemyślu - DZIELNICOWI - KPP Środa Wlkp

DZIELNICOWI

Leśne działania w Zaniemyślu

3 marca br. dzielnicowa sierż. Edyta Jaskułowska wraz z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej i leśniczymi z Nadleśnictwa Babki zorganizowali wspólne patrole na terenach leśnych oraz w rejonach zamarzniętych akwenów wodnych na terenie gminy Zaniemyśl. Wspólna akcja była ukierunkowana m.in na ujawnienie nielegalnej wycinki drzew, kłusownictwa i bezpieczeństwa nad wodą.

Policjanci wraz z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej oraz leśniczymi z Nadleśnictwa Babki połączyli swoje siły, aby sprawdzić czy na terenie kompleksów leśnych w gminie Zaniemyśl dochodzi do kradzieży drewna, nielegalnej wycinki drzew, czy przypadków kłusownictwa.

Sierż. Edyta Jaskułowska jest dzielnicową zaniemyskiej gminy, więc często w takich działaniach z innymi służbami aktywnie uczestniczy. Tym razem mundurowi dokonywali także kontroli pojazdów przewożących drewno, głównie pod kątem legalności wywozu oraz posiadania stosownej dokumentacji uprawniającej do takiej wywózki. Wspólne patrole miały też na celu kontrolę zamarzniętych akwenów wodnych pod kątem bezpieczeństwa przebywających tam osób, w szczególności dzieci.

Cieszy fakt, że funkcjonariusze nie ujawnili żadnych nielegalnych procederów. Były to już kolejne wspólne działania policjantów, leśników i funkcjonariuszy straży rybackiej. Jak deklarują mundurowi – podobne na pewno będą powtórzone.

 

23.01.2019