Dzielnicowa na festynie naukowym - DZIELNICOWI - KPP Środa Wlkp

DZIELNICOWI

Dzielnicowa na festynie naukowym

Festyn naukowy zorganizowany w średzkiej trójce był pełen edukacyjnych ciekawostek. Jedną z nich było spotkanie z dzielnicową sierż. Anną Misterką. Policjantka rozmawiała z uczniami o bardzo negatywnym wpływie alkoholu na młody organizm. Prócz teorii można było z bliska poznać działanie alkogogli używanych przez mundurowych do profilaktyki osób dorosłych.

Sierż. Anna Misterska jest dzielnicową osiedla Jagiellońskiego i okolicznych ulic w Środzie Wlkp. Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży tego rejonu bardzo chętnie skorzystała z zaproszenia organizatorów szkolnego festynu naukowego. Cała inicjatywa odbyła się w sobotę 10 marca br. w Szkole Podstawowej nr 3.

Wśród wielu tematów przedstawianych uczniom przez różnych ekspertów, zaplanowano również spotkanie z policjantką. Funkcjonariuszka wyjaśniała dzieciom szkodliwy wpływ alkoholu na organizm. Było trochę teorii, ale była też praktyka, która polegała na tym, że młodzi słuchacze mogli z bliska zobaczyć alkogogle i poznać ich sposób działania. Dzielnicowa informowała, że jest to narzędzie stworzone do edukacji osób dorosłych i wyjątkowo dziś będzie można poznać zasadę jego działania.

Doświadczenie z tą pomocą naukową miało pomóc zobrazować uczniom, jak mózg człowieka funkcjonuje po wypitym alkoholu. Dzieci na własnej skórze zaznały, jak alkohol negatywnie działa na ludzki organizm, jak drastycznie ogranicza jego funkcjonowanie i przekłamuje postrzeganie świata.

Wiele pytań podczas spotkania świadczyło, że temat przygotowany przez policjantkę był wartościowy i ciekawy dla dzieci. Z pewnością przełoży się to na zwiększenie świadomości uczniów w zakresie szkodliwego działania alkoholu na organizm człowieka.

 

 

23.01.2019