Dzielnicowi u Wesołych Urwisków - DZIELNICOWI - KPP Środa Wlkp

DZIELNICOWI

Dzielnicowi u Wesołych Urwisków

7 maja br. dzielnicowi miasta Środa spotkali się z „wesołymi urwiskami”. Przedszkolaki nie tylko poznały arkana policyjnej pracy, ale także przypomniały sobie zasady bezpiecznej zabawy w domu, przedszkolu i na podwórku. Była również profilaktyczna kreskówka i ciekawy quiz. Wszystkie dzieci zgodnie potwierdziły, że choć z nazwy są urwiskami będą sumiennie zasad przestrzegać.

Dzielnicowi Środy Wlkp. sierż. Anna Misterska i st. sierż. Fabian Grządzielewski mając na uwadze zwiększenie wiedzy dzieci w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa spotkali się z milusińskimi w Przedszkolu „Wesołe Urwiski”.

Zajęcia edukacyjne odbyły się w poniedziałek 7 maja br. Wtedy to policjanci przygotowali dla najmłodszych profilaktyczną pogadankę, na której prócz wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, wyemitowali przedszkolakom film animowany poświęcony bezpieczeństwu nad wodą. Maili widzowie mieli okazję uczestniczyć w quzie, gdzie najtrafniejsze odpowiedzi były nagradzane dyplomami, kolorowankami profilaktycznymi i pamiątkowymi odciskami palców.

Na zakończenie uczniowie zerówki i starszaki z bliska zobaczyli wnętrze policyjnego radiowozu.

23.01.2019