Dzielnicowi o bezpiecznych feriach w „dwójce” - DZIELNICOWI - KPP Środa Wlkp

DZIELNICOWI

Dzielnicowi o bezpiecznych feriach w „dwójce”

Ferie zbliżają się dużymi krokami. Uczniowie czekają na ten moment z utęsknieniem. Policjanci mając na względzie bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży cały styczeń prowadzą działania pn.: Bezpieczne Ferie. 13 stycznia br. funkcjonariusze edukowali uczniów ze Szkoły Podstawowej w Środzie Wlkp.

Jak zwykle z nastaniem nowego roku policjanci w całym kraju rozpoczynają akcję pn.: „Bezpieczne Ferie”. Pierwsze spotkania odbyły się już z dziećmi z początkiem stycznia. Wśród nich nie zabrakło uczniów ze Szkoły Podstawowej w Środzie Wlkp.

Edukacyjną lekcję o zasadach szeroko pojętego bezpieczeństwa poprowadzili policjanci Wydziału Prewencji – kierownik dzielnicowych asp. sztab. Arkadiusz Kąsowski, dzielnicowy sierż. Roman Stolarek oraz sierż. Alicja Marcinkowska.

Funkcjonariusze wskazywali sytuacje niebezpieczne, które mogą dotknąć dzieci i młodzież w okresie zimowym. Mundurowi zadbali również o bezpieczeństwo dzieci w domach. Policjanci wskazywali jak zachować się będąc samemu w domu i jak dbać o własne bezpieczeństwo w Internecie.

23.09.2020