Debaty społeczne

Zapraszamy mieszkańców gminy Krzykosy i gminy Nowe Miasto nad Wartą

27 marca br. o godz. 12.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Mieście nad Wartą odbędzie się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu w rolnictwie oraz funkcjonowaniu Posterunku Policji i działalności dzielnicowych jako policjantów pierwszego kontaktu. Do udziału zapraszamy mieszkańców gminy Krzykosy i Nowe Miasto nad Wartą. Chętnie poznamy Państwa opinie na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa w miejscu Państwa zamieszkania.

Debata społeczna jako forma kontaktu ze społecznością realizowana jest przez Policję w całej Polsce od kilku lat. Takie spotkania to cenne źródło wiedzy dla funkcjonariuszy o miejscowych zagrożeniach bezpieczeństwa. To zebrania z mieszkańcami, które mają na celu poznanie aktualnych problemów występujących w środowisku lokalnym oraz opinii obywateli i nurtujących ich spraw.

Tym razem prócz aktywnej dyskusji policjanci zaplanowali również czas na poszerzenie wiedzy uczestników spotkania z zakresu bezpieczeństwa w rolnictwie. Zatem na spotkaniu nie zabraknie krótkich wystąpień ekspertów. Pan Andrzej Zając reprezentujący Państwową Inspekcję Pracy przybliży najważniejsze kwestie bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym, natomiast Powiatowy Lekarz Weterynarii w Środzie Wlkp. pan lek. wet. Dariusz Karczewski wyjaśni zasady ochrony trzody chlewnej przed ciągle groźnym Afrykańskim Pomorem Świń.

Zapraszamy zatem do udziału w debacie społecznej mieszkańców gminy Krzykosy oraz gminy Nowe Miasto nad Wartą. W szczególności miejscowych rolników i właścicieli gospodarstw rolnych, ale też każdego kto chce podzielić się swoją opinią na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa w swej gminie.

28.01.2020