Komunikaty

Zmarł mł. insp. w st. sp. Paweł Ludwiczak – były Komendant Powiatowy Policji w Środzie Wlkp.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 10 marca br. walkę z ciężką chorobą przegrał nasz były komendant mł . insp. w st. sp. Paweł Ludwiczak. Był dla nas promotorem zmian na lepsze, działaczem, człowiekiem czynu. Żył za krótko, odszedł za szybko. Cześć Jego Pamięci!

10 marca br. po walce z chorobą odszedł w wieku 52 lat mł. insp. w st.sp. Paweł Ludwiczak – były Komendant Powiatowy Policji w Środzie Wlkp. Paweł Ludwiczak jako absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Pancernych w Poznaniu w szeregi Policji wstąpił 1989 roku. Pierwsze kroki w policyjnym mundurze stawiał w Oddziałach Prewencji Policji w Poznaniu. Doświadczenie jakie nabył w tamtejszej służbie na stanowisku Zastępcy Dowódcy Kompanii OPP, a później Pomocnika Szefa Sztabu pozwoliło mu na awans do Sztabu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Aktywnie działający w policyjnych związkach zawodowych. Wiceprzewodniczący ZW NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego.

28 lutego 2006 roku objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Środzie Wlkp. Inicjator modernizacji i rozpoczęcia odremontowywania średzkiej komendy. Pomysłodawca inicjatyw sportowych, w tym organizowanego przez związki zawodowe Otwartego Międzynarodowego Triatlonu Policyjnego im. Lecha Józefiaka. Promotor honorowego oddawania krwi. Współzałożyciel i od 2012 roku prezes Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Służb Mundurowych w Środzie Wlkp. Kierował średzką komendą do września 2010 roku, by później szefować Straży Miejskiej w Środzie Wlkp.

Człowiek czynu, zawsze aktywny, pełen chęci do działania. Jego odejście dotknęło nas wszystkich. Rodzinie, najbliższym i przyjaciołom składamy głębokie wyrazy współczucia.

                                         Kierownictwo, policjanci i pracownicy Policji KPP w Środzie Wlkp.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 14 marca br. (wtorek) o godz. 13.00 Mszą Święta w kościele pod wezwaniem św. Mikołaja przy ul. Kościuszki 1 w Mosinie, a następnie odbędzie się pochówek na Cmentarzu Parafialnym.

 

23.01.2019