Sportowe zmagania po raz 12ty - NSZZ Policjantów - KPP Środa Wlkp

NSZZ Policjantów

Sportowe zmagania po raz 12ty

thriathlon2Ostra rywalizacja w zaciętej sportowej walce, wiele atrakcji dla kibiców zawodów i wspaniała atmosfera to scenariusz XII Otwartego Międzynarodowego Triathlonu Policyjnego, który miał miejsce w minioną sobotę nad przepełnionym słońcem Jeziorem Średzkim. Coroczny zwyczajem impreza objęta była honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

 

W minioną sobotę okolice Jeziora Średzkiego stały się areną zmagań triathlończyków oraz świetnej zabawy licznie przybyłej publiczności. XII Otwarty Międzynarodowy Triathlon Policyjny (OMTP) wpisał się już w historię najważniejszych wydarzeń miasta Środy Wlkp. I tym razem każdy, kto miał chęć zmierzyć się w pływaniu, kolarstwie i biegu mógł po zgłoszeniu udziału, przybyć nad średzki akwen i wziąć udział w rywalizacji.

Nie było łatwo, zawodniczki i zwodnicy mieli do pokonania dystans 750 m w wodzie, 20 km na rowerze i 5 km biegu. Najlepsi pokonywali trasę zaledwie w godzinę, jednak limitu czasu nie było. Wystarczyły chęci i dotrwanie do końca morderczej walki ze zmęczeniem. Niekiedy zawiodły siły, innym razem sprzęt. Jeden z zawodników po uderzeniu na trasie rowerem w drzewo z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Każdy zawodnik jednak zdaje sobie sprawę, że zmagania sportowe na tym poziomie mogą za sobą nieść urazy. Jeśli ktoś nie był w pełni usatysfakcjonowany z osiągniętej lokaty, wszystko rekompensowała niesamowita atmosfera panująca przez cały czas imprezy oraz wiele atrakcji pozasportowych przygotowanych dla zawodników i kibiców. Sportowcy od lat przyjeżdżają całymi rodzinami, które im kibicują i zagrzewają do boju. Dla nich, oraz dla wszystkich średzian, którzy tłumnie przybyli nad jezioro przygotowano wzorem lat ubiegłych mnóstwo niespodzianek. Stanowisko prewencyjne, które zorganizowali średzcy i poznańscy policjanci było oblegane przez małych i dużych. Pod hasłem nadchodzących „Bezpiecznych Wakacji” dzieciaki rozwiązywały krzyżówki, zagadki i rebusy związane z bezpiecznymi zachowaniami na drodze i nie tylko. Każdy kto odgadł hasło otrzymywał gadżet związany z bezpieczeństwem. Prym wiodły kamizelki i elementy odblaskowe. Najmłodsi, kolorowali policyjne radiowozy i byli nagradzani słodyczami. Poza tym mundurowi robili prawdziwe odciski palców każdemu kto na to miał ochotę, a pamiątkowa karta z nimi trafiała do rąk właściciela. Dorośli mogli skorzystać z alkogogli symulujących obraz po spożyciu alkoholu i zrobić pamiątkową fotografię swoim dzieciom z sierżantem Pyrkiem – maskotką garnizonu wielkopolskiej policji.

Tegoroczna edycja rywalizacji objęta była honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. O organizację z lokalnego ramienia zadbali min. Jacek Grynia i Piotr Nowak, którzy jako Zarząd Terenowego NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. czuwali nad wszystkim.

W klasyfikacji generalnej Open XII OMTP po raz kolejny zwyciężył Marek Kuryj z 3 Rejonu Wsparcia Teleinformatycznego Sił Powietrznych, drugie miejsce zajął Taras Maroz reprezentant milicji ukraińskiej. Wśród kobiet najlepsza okazała się Sofia Pryyma z Ukrainy.

Natomiast Pucharem Komendanta Głównego Policji dla najlepszego polskiego policjanta Polski został uhonorowany Tomasz Szczyrba z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Najlepszą policjantką okazała się Katarzyna Straszewska z Komisariatu Policji w Luboniu.

W ceremonii honorowania zwycięzców udział wzięli zaproszeni goście Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. Wielkopolskiego podinsp. Andrzej Szary, Wiceprzewodniczący Zarządu asp. Lucjan Dudkiewicz oraz Komendant Powiatowy Policji w Środzie Wlkp. mł.insp. Paweł Wawrzyniak, Burmistrz Miasta Środa Wlkp. Wojciech Ziętkowski i szef średzkich związków zawodowych Jacek Grynia.

  pdf Klasyfikacja generalna - pobierz 69.39 Kb

 pdf Klasyfikacja Policjantki - pobierz 22.02 Kb

pdf Klasyfikacja Policjanci - pobierz 56.28 Kb

pdf Klasyfikacja pozostałe służby mundurowe - pobierz 45.91 Kb

{galeria}TRIATHLON/2012/foto{/galeria}

23.10.2019