Strzelaj w dziesiątkę i wygraj puchar - NSZZ Policjantów - KPP Środa Wlkp

NSZZ Policjantów

Strzelaj w dziesiątkę i wygraj puchar

dsc0971310 czerwca br. odbyły się II Międzypowiatowe Zawody Strzeleckie. Puchary dla najlepszych drużyn i strzelców wręczył szef średzkich policjantów insp. Paweł Wawrzyniak, Kapelan komendy w Środzie ks. Lech Otta oraz Przewodniczący policyjnych związków zawodowych kol. Maciej Muszyński. Turniej okazał się świetnym momentem do zdrowej rywalizacji, doskonalenia technik strzeleckich i wymiany doświadczeń funkcjonariuszy ze Środy, Śremu, Kostrzyna i Kórnika.

 

W życie średzkiej jednostki Policji wpisały się już na stałe Międzypowiatowe Zawody Strzeleckie organizowane przez policyjne związki zawodowe ze Środy. O zwycięstwie w piątkowym turnieju decydowało celne oko. Dobry strzelec nierzadko zaważał o wygranej całej trzyosobowej drużyny. Uczestniczyć w rywalizacji mogli  funkcjonariusze Policji oraz (jako nowinka) reprezentanci klas o profilu policyjnym ze średzkiego Hipolita. Zawody były niecodzienne, ponieważ nietypowa – jak dla policjantów - była broń. Zwykle mundurowi podczas służby czy ćwiczeń, korzystają z broni palnej typu P-64, Glock, czy najpopularniejszego w polskiej Policji Waltera. Tym razem zawody wymagały celnego oka przy strzelaniu z zupełnie innego rodzaju jednostek broni. Był nim karabinek sportowy, popularny kbks oraz pistolet sportowy. Konkurencję dodatkowo utrudniono i strzały można było oddawać wyłącznie w pozycji „bez podparcia”.

Trzyosobowe drużyny walczyły o Puchar Kapelana. Ksiądz Lech Otta wręczył nagrodę drużynie z komendy w Śremie, którą reprezentowali asp. szt. Grzegorz Brus, sierż. sztab. Arkadiusz Jankowski, sierż. sztab. Łukasz Marciniak. Tuż za nimi uplasowali się funkcjonariusze ze Środy, natomiast brązowe medale otrzymali mundurowi z komisariatu w Kórniku. Kolejne trofeum – Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Środzie Wlkp. insp. Paweł Wawrzyniak wręczył swoim podwładnym - zwycięskiej drużynie Wydziału Kryminalnego, w skład której weszli: asp. sztab. Jarosław Odwrot, st. asp. Arkadiusz Kaleta i sierż. Sławomir Matuszak.Rywalizacja indywidualna toczyła się natomiast o Puchar Przewodniczącego policyjnych związków zawodowych. Ta nagroda pojechała do komendy we Wrześni, ponieważ najlepszy w tej konkurencji okazał się funkcjonariusz tej jednostki - asp. Tomasz Giżewski. Pozostałe miejsca na podium zajęli policjanci komendy organizatorów. Srebrny medal zdobył st. asp. Arkadiusz Kaleta, a tuż za nim uplasował się policjant sierż. Michał Maciejewski. Tradycją stało się już, że duchowny opiekun średzkich policjantów ks. Lech Otta podczas różnych mundurowych rywalizacji, funduje nagrodę dla najlepszej w konkurencji policjantki. Ten tytuł wywalczyła w tegorocznym turnieju funkcjonariuszka z Komisariatu Policji w Kórniku – sierż. Monika Żwirko.

Pokonani mogą liczyć na rewanż za rok, ponieważ jak wskazuje Przewodniczący policyjnych związków kol. Maciej Muszyński to rywalizacja, która z pewnością nabierze charakteru cyklicznego. Taki turniej, to doskonały sposób na stałe podnoszenie własnych umiejętności w zakresie obsługi broni i celnego oka, a także moment by wymienić doświadczenia i integracji środowiska mundurowych z sąsiednich jednostek.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy bardzo dziękują Bractwu Kurkowemu Strzeleckiemu w Środzie Wlkp. za możliwość przeprowadzenia turnieju na ich obiekcie, a w szczególności Rafałowi Eichlerowi za osobiste zaangażowanie i poświęcony czas związany ze wsparciem przeprowadzenia przedsięwzięcia.

FOTORELACJA:

{galeria}/nowerw/2016/JEDNOSTKA/ZAWODY_STRZELECKIE{/galeria}

23.01.2019