Stypendia dla dzieci z policyjnych rodzin - NSZZ Policjantów - KPP Środa Wlkp

NSZZ Policjantów

Stypendia dla dzieci z policyjnych rodzin

Data publikacji 24.04.2018

Szef średzkich mundurowych i przewodniczący policyjnych związków zawodowych 23 kwietnia br. wręczyli stypendia dla najzdolniejszych dzieci policjantów ze Środy Wlkp. To kolejny rok, w którym zarząd związków wsparł bardzo dobre wyniki osiągnięte w szkole podstawowej i gimnazjum i motywuje dzieci do nauki, rozwoju i spełniania własnych marzeń.

Środowisko policyjne wspiera swych członków - funkcjonariuszki, funkcjonariuszy i rodziny policyjne. Tradycją stało się, że najzdolniejsze dzieci mundurowych nagradzane są stypendiami. W październiku minionego roku wśród laureatów XI Gali Stypendiów Naukowych dla Dzieci Członków NSZZ Policjantów znalazła się córka Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji - Wiktoria Michalska ze średnią ocen 5,46. Zarząd terenowy policyjnych związków zawodowych w Środzie Wlkp. postanowił również nagrodzić dwóję pozostałych zdolnych uczniów wywodzących się z policyjnych rodzin.

I tak w poniedziałek 23 kwietnia br. w sali konferencyjnej średzkiej Policji przewodniczący mundurowych związków kol. Maciej Muszyński oraz Komendanta Powiatowy Policji w Środzie Wlkp. insp. Paweł Wawrzyniak uhonorowali stypendiami naukowymi Aleksandrę Cepę za średnią ocen 5,00 oraz Adama Kwietniewskiego za średnią w nauce 5,50. Na pamiątkę młodzi stypendyści otrzymali również pięknie wydaną książkę o ciekawych miejscach świata.

Spotkanie z szefem średzkich policjantów było momentem, by wspomnieć ciekawsze osiągnięcia, ulubione przedmioty i opowiedzieć o swoich zainteresowaniach oraz marzeniach zawodowych. Wiktoria Michalska najbardziej lubi historię i zajęcia sportowe. Pozostała dwójka to typowi ścisłowcy: Aleksandra Cepa przepada za chemią, a Adam Kwietniewski za matematyką, chemią i fizyką. Czy któreś z młodych stypendystów pójdzie w ślady rodziców i założy mundur – czas pokaże. Na razie jak wskazywały nastolatki, jeszcze sporo lat nauki przed nimi.

Przewodniczący Maciej Muszyński podkreślił, że przyznane nagrody mają zmotywować młodzież do pracy i dać zapał do nauki właśnie teraz przed nadchodzącym dużymi krokami końcem roku.


 

23.01.2019