Debata społeczna o bezpieczeństwie seniorów - Realizacje wniosków z debaty - KPP Środa Wlkp

Realizacje wniosków z debaty

Debata społeczna o bezpieczeństwie seniorów

dsc05302
21 listopada br. odbyło się kolejne spotkanie policjantów z mieszkańcami powiatu średzkiego w ramach cyklu debat społecznych. Mundurowi dyskutowali z członkami Związku Emerytów i Rencistów z gminy Krzykosy nie tylko o tym, jak nie paść ofiarą przestępstwa, ale też jak za sprawą niewielkiej fluorescencyjnej opaski można podnieść swoje bezpieczeństwo na drodze.

 

W minioną sobotę w Solcu (gm. Krzykosy) odbyła się debata społeczna pod nazwą „Bezpieczny Senior”. Policjanci podczas spotkania z członkami Związku Emerytów i Rencistów gmina Krzykosy dyskutowali najpierw o niechronionych uczestników ruchu drogowego, później przeszli do zagadnień związanych z przestępstwami na osobach 50+.

Policjanci omawiali sposoby działania sprawców oraz sytuacje, które od razu powinny wzbudzić nasze podejrzenia. Funkcjonariusze wskazywali również, jak należy się zachować w przypadku odebrania telefonu od nieprawdziwego wnuczka. Tematów było wiele. Mundurowi między innymi zwracali uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych. Tłumaczyli zebranym, jak ważne jest, by dać się dostrzec jadącemu z określoną prędkością kierowcy.

W spotkaniu z ramienia kierownictwa średzkiej komendy wziął udział podinsp. Piotr Kępski – Naczelnik Wydziału Prewencji. Na debacie nie zabrakło również szefowej miejscowego związku emerytów i rencistów Ireny Gorzelańczyk – Ryś oraz Kierownika Rewiru Dzielnicowych w Nowym Mieście nad Wartą asp. sztab. Piotra Pawlaka. Podczas debaty był również czas na rozmowy i zadanie pytania z zakresu ruchu drogowego funkcjonariuszowi średzkiej „drogówki” st. sierż. Bogdanowi Koniecznemu.

Dopełnieniem debaty społecznej było wyposażenie słuchaczy w elementy odblaskowe. Zostały one zakupione ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przez pełnomocnika Wójta Gminy Krzykosy do spraw profilaktyki – Katarzynę Kasperską. Na zakończenie policjanci wręczyli uczestnikom poradniki pt. „Bezpieczne Życie Seniorów”, które wydane zostały w ramach Wielkopolskiego Programu Profilaktycznego.

FOTOGALERIA:

/DEBATY/debaty2015/Krzykosy

Poniedziałek, 19 marca 2018