Debaty gminne dobiegły końca - Realizacje wniosków z debaty - KPP Środa Wlkp

Realizacje wniosków z debaty

Debaty gminne dobiegły końca

dsc07066Konsultacje z mieszkańcami gminy Nowe Miasto nad Wartą pozwoliły na wzbogacenie postulatów, które posłużą do budowania lokalnej Mapy Zagrożeń. Debata na ten temat odbyła się 18 lutego w sali Zespołu Szkół w Nowym Mieście nad Wartą.

 

 

 

18 lutego policjanci ze średzkiej komendy policji przeprowadzili ostatnie – na poziomie gminnym - spotkanie w ramach konsultacji społecznych dotyczących projektu tworzenia Mapy Zagrożeń. O budowaniu tego narzędzia i prowadzonych pracach w tym zakresie, informujemy na bieżąco na naszej stronie internetowej. Spotkania na poziomie lokalnym mają pomóc w dokładnym poznaniu oczekiwań mieszkańców małych społeczności w funkcjonowaniu tego systemu.

W czwartek 18 lutego w imieniu szefa średzkich mundurowych insp. Pawła Wawrzyniaka debatę poprowadził Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Piotr Kępski. Oficer na początku spotkania przybliżył zebranym główne założenia projektu, a następnie zaprosił do dyskusji.

dsc07063

Wśród przedstawicieli nowomiejsckiej gminy pomysłów i propozycji nie brakowało. Naczelnik na zakończenie debaty podziękował za aktywność i zgłoszone propozycje. Zapewnił, że wszystkie uwagi – wzorem poprzednich konsultacji – zostaną przesłane do centrali i wzbogacą spojrzenie na Mapy Zagrożeń od samej podstawy.

W przyszłym tygodniu średzcy mundurowi spotkają się z mieszkańcami miasta na poziomie osiedlowym. Tym samym ostatni dzień lutego zamknie etap konsultacji społecznych w tym temacie i projekt wejdzie w fazę realizacji.

Przypominamy jednocześnie, że każdy kto ma pomysł lub wizję jak taka mapa powinna funkcjonować, a nie miał czasu by osobiście podzielić się uwagami z mundurowymi, ma możliwość skontaktowania się z nami drogą meilową. To właśnie na adres poczty elektronicznej: rzecznik@sroda-wielkopolska.policja.gov.pl można przesyłać swoje sugestie na ten temat.Piątek, 23 marca 2018