Policjanci ze Środy Wlkp. otrzymali sztandar - Sztandar - KPP Środa Wlkp

Policjanci ze Środy Wlkp. otrzymali sztandar

W Środzie Wielkopolskiej podczas uroczystego apelu w centrum miasta Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk przekazał policjantom sztandar. Został on ufundowany przez mieszkańców powiatu średzkiego. W uroczystościach udział wzięło wielu zaproszonych gości oraz mieszkańców.

Na Starym Rynku w Środzie Wielkopolskiej 22 września br. odbył się wyjątkowy, uroczysty apel. Był on związany z ceremonią przekazania policjantom Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej sztandaru.

Podczas ceremonii Przewodniczący Honorowego Społecznego Komitetu Ufundowania Sztandaru Starosta Średzki Marcin Bednarz przekazał sztandar Komendantowi Głównemu Policji. Następnie Nadinsp. Jarosław Szymczyk w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczył go insp. Pawłowi Wawrzyniakowi Komendantowi Powiatowemu Policji w Środzie Wielkopolskiej.

Uroczystości na rynku zostały poprzedzone mszą w pobliskiej kolegiacie, której przewodniczył ks. bp Damian Bryl w towarzystwie kapelanów Policji. Po mszy kompanie honorowe Oddziału Prerwencji Policji w Poznaniu oraz Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Poznaniu, policjanci i goście przeszli w kolumnie marszowej na rynek. Tam nastąpił ceremoniał wręczenia sztandaru.

W uroczystościach brał udział nadinsp. Tomasz Trawiński Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wraz z zastępcą, pełnomocnik wojewody wielkopolskiego, samorządowcy, parlamentarzyści, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, przedstawiciele służb mundurowych współpracujących z Policją, komendanci miejscy i powiatowi Policji, przedstawiciele związków zawodowych działających w Policji. Wydarzenie uświetniła orkiestra dęta Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.
22.10.2018