Zbudujmy wspólnie Mapę Zagrożeń - Mapy zagrożeń - KPP Środa Wlkp

Mapy zagrożeń

Zbudujmy wspólnie Mapę Zagrożeń

24005sŚredzcy policjanci zapraszają mieszkańców na konsultacje społeczne dotyczące opracowania Mapy Zagrożeń – narzędzia informującego obywateli o aktualnym stanie bezpieczeństwa w środowisku lokalnym. Kolejne dyskusje na ten temat odbędą się na poziomie średzkich gmin. 9 lutego br. odbędzie się spotkanie z mieszkańcami gminy Krzykosy, 11 lutego br. z mieszkańcami gminy Dominowo. Serdecznie zapraszamy. 

 

Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wlkp. aktywnie włączyła się w program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, dotyczący stworzenia Mapy Zagrożeń. Jest to nowe narzędzie, które ma pozwalać na bieżące określanie miejsc najbardziej zagrożonych.

Stworzenie Mapy Zagrożeń ma zostać zbudowane w oparciu o opinie i oczekiwania mieszkańców społeczności lokalnych, stąd też wychodząc naprzeciw głównym założeniom tej inicjatywy, policjanci ze Środy Wlkp. przygotowali konsultacje społeczne, podczas których chcą poznać sugestie, opinie i propozycje mieszkańców powiatu średzkiego co do oczekiwań w kwestii funkcjonowania tego nowego narzędzia.

Głównym cele przedsięwzięcia jest to, by Mapa Zagrożeń stanowiła interaktywną formą komunikowania się ze społeczeństwem i informowania mieszkańców o poziomie bezpieczeństwa panującym na terenie powiatu średzkiego i gmin wchodzących w jego skład. Pierwsze konsultacje są już za nami. Odbyły się one w Środzie Wielkopolskiej 4 lutego.

Teraz czas na spotkania  na poziomie gmin:

9 lutego 2016 r. o godzinie 12.30

w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Krzykosach

11 lutego 2016 roku o godzinie 10.30

w sali sesyjnej  Urzędu Gminy w Dominowie. 

Wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszamy.

 

23.01.2019