Komendant z radnymi o Mapie Zagrożeń - Mapy zagrożeń - KPP Środa Wlkp

Mapy zagrożeń

Komendant z radnymi o Mapie Zagrożeń

p1030473Szef średzkich mundurowych insp. Paweł Wawrzyniak na spotkaniach z włodarzami powiatu oraz gminy Zaniemyśl informował o przeznaczeniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wskazywał, że jest to narzędzie komunikacji obywatel – policja i bezpośrednio przekłada się na działanie funkcjonariuszy w środowisku lokalnym.

 
 
 
 
 
 
 
 
20 września ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. By spełniła swoje zadanie, ważne jest poinformowanie mieszkańców, jak korzystać z tego nowego narzędzia. Funkcjonariusze średzkiej komendy spotykają się z obywatelami i wyjaśniają jak zgłosić niepokojące zjawiska, właśnie przez internetowe narzędzie.
p1030447_-_kopia

27 września br. Komendant Powiatowy Policji w Środzie Wielkopolskiej insp. Paweł Wawrzyniak na sesji rady powiatu, wprowadził radnych w temat tego zagadnienia. Szef średzkich mundurowych, w tej samej problematyce spotkał się dzień wcześniej z radnymi gminy Zaniemyśl. Na obu zebraniach P. Wawrzyniak wyjaśniał cel powstania Mapy. Szczegóły związane z obsługą oraz zasadami korzystania z tego narzędzia omawiał Kierownik Rewiru Dzielnicowych - asp. sztab. Arkadiusz Kąsowski.

p1030753

Aspirant wskazywał jakie sprawy można zgłaszać za pomocą tego systemu i wskazywał jakie czynności wykonają policjanci po odebraniu takiego internetowego sygnału. Mundurowi ze Środy zaplanowali zebrania z obywatelami, również na poziomach sołectw i osiedli.

p1030446_-_kopia

Te spotkania posłużą do edukacji mieszkańców w zakresie informowała funkcjonariuszy o sprawach ważnych dla lokalnego bezpieczeństwa. Warto jednak podkreślić, że taka forma kontaktu nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W przypadku sprawy niecierpiącej zwłoki należy korzystać z powiadamiania służb ratunkowych przez numer 112 lub 997.

23.01.2019