Rozmawiali z dzielnicową o Mapie Zagrożeń - Mapy zagrożeń - KPP Środa Wlkp

Mapy zagrożeń

Rozmawiali z dzielnicową o Mapie Zagrożeń

dyzurewy20161minDzielnicowi ze średzkiej komendy spotykają się z mieszkańcami powiatu, by wskazać mechanizm działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Sierż. Ewa Kornaszewska w ostatnich dniach dyżurowała w Urzędzie Miasta w Środzie Wlkp. Wszystko po to, by przybliżyć zainteresowanym nowy system informowania służb mundurowych.

 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje w Wielkopolsce od 20 września br. By to narzędzie współpracy obywateli z Policją dało wymierną wartość informacyjną mieszkańcy muszą wiedzieć nie tylko o tym systemie, ale również umieć z niego korzystać.

Funkcjonariusze starają się każdą możliwą sytuację kontaktu z mieszkańcami, spożytkować nie tylko na promocję tego mechanizmu, ale również edukację w tym zakresie. Jedną z form upowszechnienia Krajowej Mapy Zagrożeń był dyżur dzielnicowej w średzkim Urzędzie Miejskim.
dyzurewa201622

W miniony czwartek 6 października sierż. Ewa Kornaszewska wyjaśniała zainteresowanym- krok po kroku- jak można w prosty sposób poinformować mundurowych o niepokojących sprawach występujących w środowisku lokalnym. Prócz tego rodzaju dyżurów promocyjnych nowego systemu, policjanci zaplanowali spotkania z mieszkańcami gmin powiatu średzkiego, by objaśnić prosty mechanizm działania Mapy Zagrożeń.

dyzurewy20161

 Policjanci przypominają jednak, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W przypadku sprawy niecierpiącej zwłoki należy korzystać z powiadamiania służb ratunkowych przez numer 112 lub 997.

23.01.2019