Uczmy się od naszych dzieci - Ruch drogowy - KPP Środa Wlkp

Ruch drogowy

Uczmy się od naszych dzieci

Policjanci drogówki, którzy spotkali się w ostatnim czasie z najmłodszymi uczniami podstawówek podkreślają, że dzieci są rozsądne, odpowiedzialne, bardzo roztropne i świetnie wiedzą jak bezpiecznie zachowywać się na drodze. Jak wskazuje życie to dorośli grzeszą brawurą najwięcej i to oni powinni brać przykład z rozsądnych 7 i 8 latków.

Policjanci ruchu drogowego edukują i przestrzegają kierowców powiatu średzkiego o skutkach nieodpowiedzialnego zachowania na drodze. Wskazują jak poważne mogą być efekty drogowej brawury. Funkcjonariusze nie tylko uczą dorosłych, ale również dzieci. Przypominają najmłodszym jak należy zachowywać się w obrębie przejścia dla pieszych, dlaczego powinno się wyposażyć tornister i kurtkę w odblask i w jakich sytuacjach należy korzystać z telefonu alarmowego 112. Lecz bardzo często teoria swoje, a życie swoje. Dlatego funkcjonariusze średzkiej drogówki uczą dzieci bezpiecznego korzystania z drogi - w praktyce.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Marcin Puzicki edukował dziś – 16 marca - najmłodszych ze Szkoły Podstawowej w Pięczkowie. Tłumaczył i wyjaśniał jak należy rozumieć sygnały i gesty wydawane przez policjanta kierującego ruchem. Nie zabrakło też czasu na ćwiczenia w terenie. Dzieci pod bacznym okiem naczelnika, wychowawców i kierowców uczyły się bezpiecznego poruszania po drodze. Nie było uwag do wiedzy i zachowań milusińskich. Jak pokazało spotkanie mali uczniowie są odpowiedzialni i rozsądni. Dorośli powinni brać więc przykład z postaw najmłodszych, bo naprawdę są wzorowymi uczestnikami ruchu drogowego.

23.01.2019