Wspólne działania drogówki - Ruch drogowy - KPP Środa Wlkp

Ruch drogowy

Wspólne działania drogówki

11 grudnia br. policjanci ruchu drogowego ze Środy przeprowadzili działania „Prędkość”. Akcja była skoordynowana ze służbami mundurowymi Poznania, Śremu, Jarocina i Wrześni. Skontrolowano blisko sześćdziesięciu kierowców. Najczęstszym grzechem kierowców była zbyt szybka jazda.

Liczba wypadków na wielkopolskich drogach niestety wciąż rośnie. Statystyki bezpieczeństwa drogowego powiatu średzkiego również nie napawają optymizmem. W przyczynach zdarzeń prym wiedzie głównie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Stąd nie ma przyzwolenia na szybką jazdę zarówno w mieście jak i w terenie zabudowanym. Wczoraj w powiecie średzkim przeprowadzono ponadpowiatowe działania pod kryptonimem „Prędkość”. Średzkich mundurowych wspierali stróże prawa z Poznania, Jarocina, Śremu i Wrześni.

Jeden dzień wspólnej pracy pozwolił na skontrolowanie blisko sześćdziesięciu kierujących. W trakcie działań policjanci ujawnili trzech kierowców, którzy wsiedli za kierownicę na podwójnym gazie. Blisko połowa została ukarana za zbyt szybką jazdę, a trzynaście osób za niestosowanie pasów bezpieczeństwa. Były też przypadki nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowego wyprzedzania. Warto przypomnieć, że wyprzedzać nie wolno, nie tylko w miejscach objętych zakazem, ale również przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia, na zakręcie i skrzyżowaniu. Należy również pamiętać, że zabrania się zwiększania prędkości w czasie, gdy ktoś nas wyprzedza. Nie zapomnijmy o rozsądku za kierownicą.

17.12.2018