Sprawdź swoje światła na święta - Ruch drogowy - KPP Środa Wlkp

Ruch drogowy

Sprawdź swoje światła na święta

Dwudniowa akcja „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” pozwoliła na bezpłatne sprawdzenie oświetlenia samochodowego wielu kierowcom. Diagności wraz z policjantami służyli pomocą i informacją. Wiele aut wymagało korekty ustawienia świateł, co mówi samo za siebie, że akcja była trafiona i potrzebna.

Policjanci pod hasłem „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo” co roku starają się przeprowadzić akcję umożliwiającą kierowcom bezpłatne sprawdzenie stanu technicznego pojazdów. Tegoroczne działania ze stacją diagnostyczną Pachura Moto Center cieszyły się ogromną popularnością. Wstępnie zakładano możliwość sprawdzenia również hamulców, jednak wiele pojazdów wymagało ingerencji fachowców i prawidłowego ustawienia oświetlenia. To pozwoliło skupić się w pełni wyłącznie na badaniu lamp. Diagności specjalnym sprzętem badali światła. A życie pokazało, że uwag do samochodowego oświetlenia było sporo.

Diagności tej stacji - Tomasz Grzegorowski i Henryk Ślebioda byli zgodni w jednym. Najwięcej złego ustawienia świateł sprawdzanych aut wynikało z nieprawidłowego założenia żarówki przez kierowcę. Ponadto właściciele czterech kółek nie przestrzegają zasady, by zawsze wymieniać dwie żarówki od razu - nawet jeśli przepali się jedna. I jeszcze jedna rzecz – na żarówkach nie warto oszczędzać podkreślali specjaliści i mundurowi - ponieważ to nasze bezpieczeństwo. Kupować należy atestowane, dobrej jakości oryginalne żarówki.

Podsumowując akcję można śmiało powiedzieć, właściwie nie było aut bez uwag. Wielu kierowców przyjechało sprawdzić światła, bo jak mówili „inni kierowcy mi mrugali”. Znaczy się wiele wskazywało na to, że oślepiali kierowców jadących z naprzeciwka. Byli i tacy, którzy przyjechali, bo sami czuli, że źle widzą drogę i mają ją słabo oświetloną. Radą służyli policjanci drogówki. Informowali jak ważne jest dobre oświetlenie pojazdu, wręczali ulotki profilaktyczne no i zapraszali na ponowny przegląd za rok.

17.12.2018