SMOG w powiecie średzkim - Ruch drogowy - KPP Środa Wlkp

Ruch drogowy

SMOG w powiecie średzkim

Data publikacji 02.02.2018

1 lutego br. służby mundurowe kontrolowały pojazdy i sprawdzały emisję spali. Prócz tego nie jednak nie było folgi dla kierowców łamiących inne przepisy ruchu drogowego. Skontrolowano ponad 100 kierowców. W trakcie trwania działań nie odnotowano żadnego zdarzenia drogowego na terenie powiatu średzkiego.

Nawet małe dziecko wie, że smog to zanieczyszczenie powietrza. Jest to efekt zaspokojenia naszych ludzkich potrzeb wynikających z ogrzewania i komunikacji samochodowej. Nie da się ukryć, że emisja spalin ma ogromny wpływ na to czym oddychamy.

W powiecie średzkim zaplanowano działania policyjne właśnie w tym temacie. Przeprowadzono je 1 lutego br. i właśnie w tym dniu przy głównych arteriach komunikacyjnych naszego powiatu służb mundurowych nie brakowało. Średzka drogówka wspierana siłami policyjnym komendy wojewódzkiej oraz funkcjonariusze Inspektoratu Transportu Drogowego kontrolowali pojazdy osobowe oraz transport ciężki mając na uwadze właśnie emisję spalin. Przez cały czwartek skontrolowano 107 pojazdów. W 17 przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne za usterki techniczne, w tym również m.in. za niesprawny układ wydechowy. Podczas działań również nie brakowało kierowców, którzy byli przyłapani na wykroczeniach drogowych o innym charakterze. Łącznie ukarano 63 kierowców.

Tradycyjnie już – niestety – prym wiodły wykroczenia polegające na przekroczeniu prędkości – wskazuje podkom. Marcin Puzicki. Szef tutejszej drogówki zwraca również uwagę na fakt, że takie punkty kontrole, szczególnie na trasach o dużym natężeniu ruchu – są bardzo efektywne. Przez cały dzień akcji nie odnotowano żadnego zdarzenia drogowego. Nie możemy być wszędzie – podkreśla oficer, ale przecież prócz policjantów, każdemu zależy na tym, by nie brać udziału w wypadku, by go nie spowodować, by było bezpiecznie i nikt nie został ranny. Zatem każdy uczestnik ruchu drogowego musi dokładać swoją cegiełkę do budowania bezpieczeństwa komunikacyjnego przez bycie odpowiedzialnym, przewidywanie skutków swoich zachować i przestrzeganie przepisów.

17.11.2018