Ruch drogowy

Wciąż jeździmy za szybko! Podsumowanie ostatniego tygodnia na średzkich drogach

Nie ma służby, by policjanci nie obsługiwali zdarzenia drogowego na średzkich drogach. Niestety fakty mówią same za siebie. Kierowcy wciąż jeżdżą za szybko nie dostosowując prędkości nie tylko do warunków jakie panują na drodze, ale też warunków ruchu. Ostatnie 7 na 11 kolizji zdarzyło się właśnie z tych powodów. Kierowco zdejmij nogę z gazu, od tego zależy życie twoje i innych!

Brak odstępu

W poniedziałek 29 stycznia kilka minut po godzinie ósmej na wysokości Marianowa Brodowskiego kierujący pojazdem m-ki citroen berlingo nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu citroen berlingo i doprowadził do najechała na tył pojazdu. Kierowcy byli trzeźwi, a w zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał.

Mały dzwon

Dzień później około godziny 10.40 w centrum Środy kierujący pojazdem fiat tipo wykonał nieprawidłowy manewr cofania w wyniku czego doprowadził do zderzenia z zaparkowanym fiatem punto.

Nieprawidłowy skręt

Ostatni dzień stycznia nerwowo zaczął się już z samego rana. Około godziny 5.50 kierujący vw transporterem podczas wykonywania skrętu w lewo z drogi K11 doprowadził do zderzenia z pojazdem m-ki opel vectra, który jechał prawidłowo z kierunku Jarocina do Poznania. Tu też uczestnicy mogą mówić o dużym szczęściu, ponieważ nikt nie został ranny.

Za szybko na „niedziałce”

Również 31 stycznia, tyle ze po południu około 16.30 wskutek niedostosowania prędkości doszło do kraksy na ulicy Niedziałkowskiego. Winnym okazał się kierujący pojazdem m-ki vw golf , który z powodu zbyt szybkiej jazdy nie zapanował nad pojazdem i uderzył w poprzedzający go pojazd m-ki ducato.

Zaskoczyły warunki drogowe

Luty rozpoczął się kolizyjnie już w swojej 12 minucie. To właśnie 1 lutego 12 minut po północy na drodze krajowej nr 11, na wysokości Wolicy Pustej kierująca pojazdem m-ki opel astra nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, utraciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w barierkę ochronną. Mieszkanka Łodzi nie doznała żadnych obrażeń ciała. Była trzeźwa. Sprawę zakończono na miejscu mandatem karnym.

Zły skręt

Nad ranem tego samego dnia również doszło do zdarzenia drogowego na trasie katowickiej. Tym razem w miejscowości Koszuty Huby. Policjanci skierowani na miejsce ustalili, że kierujący mercedesem atego w wyniku nieprawidłowego manewru skręcania uderzył w opla astrę.

Stłuczka w centrum

2 lutego w godzinach przedpołudniowych w centrum miasta na ulicy Wiosny Ludów, kierujący pojazdem m-ki ford ka nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu m-ki opel zafira i doprowadził do zderzenia z nim.

Za szybko

Kolejny dzień lutego przyniósł zderzenie pojazdów w na drodze powiatowej prowadzącej do Krzykos, gdzie około godziny 8.20 kierująca pojazdem m-ki peugeot 106 na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i doprowadził do zderzenia ze skodą octavią. Tu na szczęście też obyło się bez rannych.

Dzwon bez odstępu

Również 3 lutego kwadrans po godzinie 9 na ulicy Niedziałkowskiego w Środzie kierujący pojazdem m-ki audi TT, nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu i doprowadził do zderzenia z fordem focusem. Sprawca zdarzenia – mieszkaniec Wrześni - był trzeźwy. Ponieważ nikt w zdarzeniu nie ucierpiał sprawę zakończył mandat i punkty karne.

Stłuczka bez badań

Tego samego dnia po południu około godziny 16-tej kierująca pojazdem m-ki ford mondeo w wyniku nieprawidłowego manewru cofania z parkingu, doprowadziła do zderzenia z poruszającym się ulicą Poselską oplem corsa. Ponadto okazało się że sprawczyni nie posiada aktualnych badań technicznych pojazdu. Sprawę zakończono zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i mandatem karnym oraz punktami.

I znów prędkość skutkiem obrażeń

W niedzielę około 14.30 na wysokości miejscowości Lubrze kierujący pojazdem m-ki opel insignia jadąc drogą krajową nr 11 w kierunku Poznania, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadził do zderzenia tylnego z poprzedzającym pojazdem m-ki skoda rumster. Ciężarna kierująca skodą przetransportowana została do szpitala z lekkimi obrażeniami twarzy.

17.11.2018